Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » CHP-ÖDP işbirliği olacak mı..Kılıçdaroğlu çok net konuştu
CHP-ÖDP işbirliği olacak mı..Kılıçdaroğlu çok net konuştu

CHP-ÖDP işbirliği olacak mı..Kılıçdaroğlu çok net konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bank Asya’ya el konulması ve seçimde ÖDP ile işbirliği konusunda açıklamalar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen ’Laiklik ve Kadın’ Konulu panele katılarak açılış konuşmasını yaptı. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı, konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu’na bir plaket sundu.

DAVUTOĞLU’NA İÇ GÜVENLİK PAKETİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ

Program sonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu’nun İç Güvenlik Yasa Teklifi ile ilgili bilgisi olduğunu sanmıyorum. Çünkü kendisi Başbakanlık koltuğunda oturmakla beraber ona bilgi verildiğini de sanmıyorum. Orada tahrik eden biz değiliz, yasayı çıkaranlardır toplumu tahrik edenler. Siz silahla ateş edene bir yıl, sapanla taş atana iki yıl verirseniz bu toplumu tahrik edersiniz” diye konuştu.

Davutoğlu’nun İç Güvenlik Yasa Teklifi’yle ilgili bilgisi olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Çünkü kendisi Başbakanlık koltuğunda oturmakla beraber ona bilgi verildiğini de sanmıyorum. Orada tahrik eden biz değiliz, yasayı çıkaranlardır toplumu tahrik edenler. Siz silahla ateş edene bir yıl, sapanla taş atana iki yıl verirseniz bu toplumu tahrik edersiniz. Ayrıca telefonların dinlenmesi, kişilerin gözaltına alınması, bunların yapılması doğru değil. Kötü niyetli müfettişlerin aklanmasına yönelik düzenlemeler de var. Biz demokrasiyi, insan haklarını istiyoruz, Anayasa’ya aykırı uygulamalar istemiyoruz. Almanya’da, Fransa’da, Amerika’da insan hakları için tanınan yetkiler neyse aynısını Türkiye’de istiyoruz.”

BANK ASYA, NİHAT VE ÖDP

Kılıçdaroğlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konulan Bank Asya ile ilgili olarak “Hiç kimsenin Türkiye’de can ve mal güvenliği yoktur. Herkesin bunu bilmesi lazım. Bank Asya bunların tipik bir örneğidir mal güvenliği ile ilgili.12 yaşında çocuğun öldürülmesi can güvenliğiyle ilgili” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Özgürlük ve Demokrasi Partisi (ÖDP) ile ittifak sorusuna ise “ÖDP’nin sayın genel başkanının düşüncelerini ben de okudum. Bir düşüncedir. Böyle bir şey yok” yanıtını verdi.

 

DHA