Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Kılıçdaroğlu’ndan Edip Cansever’li 2015 mesajı !
Kılıçdaroğlu’ndan Edip Cansever’li 2015 mesajı !

Kılıçdaroğlu’ndan Edip Cansever’li 2015 mesajı !

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “2015 yılında yeni bir başlangıç yapalım. 2015 yılında kendimiz ve çocuklarımız için yepyeni bir sayfa açalım. Tüm insanlığa huzur, ülkemize özgürlük, adalet, barış ve bereket getirsin” ifadelerini kullandı.

SOMA, ERMENEK, BERKİN ELVAN, YASİN BÖRÜ

Soma’dan yükselen feryatların duyulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Ermenek’teki drama seyirci oluyor, Yalvaç’ta hayatını kaybeden tarım işçilerinin hatırasıyla üzülüyoruz. Yırca’da toprağı gözyaşları suluyor, Van’da naaşı babasının sırtında bir çuvalda taşınan 3 yaşındaki Muharrem’in hatırası vicdanımızı sızlatıyor, 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan hala adalet arıyor. Uğur Kurt, Yasin Börü ve daha nicesinin yeni yıla giremeyeceğini bilmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

ZORBALIK MANZARALARI

2015’in eşiğinde Türkiye’nin mahkemelerinin zorbalık manzaralarına seyirci olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, sokakların biber gazı koktuğunu, seçimlerde elektrik trafolarına kedilerin girdiğini, hırsızlık yapanların ellerini kollarını sallayarak gezerken, gencecik çocukların sadece fikirlerini açıkladıkları için kovuşturmalara uğradığını öne sürdü.

GENÇLERİN SESİ

Bu karanlık manzaranın içinde yükselen bir sesin varlığının altını çizen Kılıçdaroğlu, bu sesin Türkiye’nin büyük çoğunluğuna, ülkenin namuslu, onurlu ve çalışkan babalarına, çocuğuna iyi eğitim verip güzel bir gelecek kurmak isteyen annelere, işine giderken daha iyi bir hayat hayali kuran taşeron işçilere, ailesine bakmak için yer altına inen madencilere, alın teriyle çalışmak isteyen gençlere ait olduğunu kaydetti.

YENİ YÖNETİM VAKTİ GELDİ

Tarihin en umutsuz zamanlarında, en zor koşullar altında, mucize denilen başarılara imza atıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büyük hayaller kurduk, bu hayallere erişmek için büyük bir cesaret ve ona eşit büyüklükte bir fedakarlık gösterdik. Karanlığı gördük ve aydınlığa ulaşacak güce sahip olduğumuzu defalarca ispatladık. Bugün Türkiye’nin boğuştuğu sorunlar halkımızın başarısızlığından değil, yönetimin başarısızlığından kaynaklanıyor. Bu yüzden Türkiye, kendi büyüklüğüne ve gücüne yakışır bir yönetimi hak ediyor. Eğer Türkiye sokaklarında huzursuzluk varsa, eğer dünyanın en büyük ülkelerinden biri yolsuzluk, yalnızlık ve yasaklarla anılıyorsa, eğer tarihe adalet örnekleriyle geçmiş bir halk, her gün yeni bir adaletsizlik manzarasıyla karşı karşıya kalıyorsa, eğer bereket ve zenginlikle anılan bu topraklarda insanlar yoksulluk pençesinde yaşıyorsa artık Türkiye’de yeni bir yönetim vakti gelmiş demektir.”

EDİP CANSEVER’İN ŞİİRİ

Kılıçdaroğlu, açıklamasında Edip Cansever’in “Bütün iyi kitapların sonunda, bütün gündüzlerin, bütün gecelerin sonunda, meltemi senden esen, soluğu sende olan yeni bir başlangıç vardır” şiirine yer vererek, “2015 yılında yeni bir başlangıç yapalım. 2015 yılında kendimiz ve çocuklarımız için yepyeni bir sayfa açalım. Tüm insanlığa huzur, ülkemize özgürlük, adalet, barış ve bereket getirsin 2015 yılı. Aydınlığın, sevginin, özgürlüğün yılı olsun 2015. Halkımıza mutluluk getirsin bu yıl” ifadelerini kullandı.