Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar: İmralı ve Kandil ile masaya oturmam
Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar: İmralı ve Kandil ile masaya oturmam

Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar: İmralı ve Kandil ile masaya oturmam

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fox Tv’de soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu CHP iktidar olursa ne İmralı ne de Kandil ile masaya oturmayacaklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Fox Tv’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez’in makam aracını iade etmesine ilişkin Erdoğan’ın ‘ben olsam iade etmezdim’ sözlerine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Diyanete ‘ben olsam o arabayı iade etmezdim’ diyerek kaçak sarayı aklıyor. Partilere Hazine yardımının adil şekilde olması lazım. Biz islam’cıyız diyenlerin israf batağında olduğunu görüyoruz.

(Cumhurbaşkanı için lüks araç tartışması hakkında) Erdoğan kendi yaşadığı kaçak sarayı meşrulaştırmak istiyor. İktidar olunca Sarayı ODTÜ’ye vereceğiz. Bilim merkezi olacak. Başbakan olursam Başbakanlık binasını kullanacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’na başka bir yer vereceğiz. (Çıkmam derse) Herkes yasalara uymalıdır. Devlette liyakat esastı bu kültürü yok ettiler. Ben Erdoğan’ı muhattap almıyorum. istediğini söyleyebilir. Keşke kaçak saraydan 24 saat yayın yapsalar.”

Kılıçdaroğlu çözüm sürecine ilişkin soruları da yanıtladı. ‘İktidar olursanız İmralı ve Kandil ile masaya oturur musunuz’ sorusuna Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi:

“Ne Kandille ne Öcalan ile masaya oturmam. Parlementoda bir uzlaşma komisyonu kurulmasını istiyoruz. Oturur adam gibi çözeriz. Devlet meşru organla muhattap olur. Meşru bir yapı varsa oturur onu konuşursunuz.”

Etiketler: