Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Kirli ellerin hedefi HDP…Pendik, Yalova, Soma, K.Çekmece, Keçiören, Milas ve son olarak Elazığ..Yine saldırdılar!
Kirli ellerin hedefi HDP…Pendik, Yalova, Soma, K.Çekmece, Keçiören, Milas ve son olarak Elazığ..Yine saldırdılar!

Kirli ellerin hedefi HDP…Pendik, Yalova, Soma, K.Çekmece, Keçiören, Milas ve son olarak Elazığ..Yine saldırdılar!

7 Haziran seçimlerine kısa süre adeta kilit parti konumunda olan HDP’ye yönelik karanlık saldırılar düğmeye basılmışcasına yoğunlaştı.. Son 4 gün içinde HDP’nin çeşitli yerlerdeki 8 seçim bürosu saldırıya uğradı. Son olarak Elazığ’daki iki seçim irtibat bürosu tahrip edildi.

Elazığ’da gece geç saatlerde Aksaray Mahallesi’nde HDP’nin seçim irtibat bürosuna kimliği belirsiz kişiler tarafından taşlı saldırı gerçekleştirildi. Taşlı saldırı sonrası büronun camları kırıldı. Yine aynı saatlerde Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunun önündeki bayraklar da indirilerek yakıldı. Öte yandan, dün akşam saat 20.00 sıralarında Gazi Caddesi’nde HDP’nin seçim aracı bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı. Herhangi bir yaralanma olmazken bürolarda ve araçta maddi hasar meydana geldi.Durumdan polisin araması sonucu sabah saatlerinde haberdar olan HDP yöneticileri suç duyurusunda bulundu..

ÖNCEKİ SALDIRILAR

HDP Genel Merkezi’ne yönelik saldırıyla birlikte adeta start alan kirli saldırılar son 4 günde yoğunlaştı. 25 Nisan’da HDP’nin İstanbul Küçükçekmece, Ankara Keçiören ve Muğla Milas’taki seçim bürolarına saldırılar düzenlendi.26 Nisan’da ise  Pendik Esenyalı mahallesinde bulunan seçim irtibat bürosu ile Yalova’nın Altınova ilçesindeki seçim irtibat bürosu taşlı ve silahlı saldırıya uğradı. 28 Nisan’da ise Manisa’nın Soma ilçesi Gaziosmanpaşa caddesindeki HDP seçim bürosu yakıldı.

 

 

Etiketler: