Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » ‘Korkmayın, yılmayın, sinmeyin’ diye başladı
‘Korkmayın, yılmayın, sinmeyin’ diye başladı

‘Korkmayın, yılmayın, sinmeyin’ diye başladı

CHP’nin dünkü Kartal mitingine ilgi yoğundu. Belli ki, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi partilileri motive etmiş. Partililer ön seçim uygulamasını büyük bir gurur ve mutlulukla anlatıyor.

 

CHP Kartal teşkilatından Cemile Özer, “Ön seçimle halkın istedikleri geldi. Bu demokratik bir yarıştı” diyor. Ön seçimde kazandığı ciddi başarıyla milletvekili adayı olan gazeteci Barış Yarkadaş, miting alanının yıldızlarından. Etrafı fotoğraf çektirmek isteyenlerle doluyor. O da hepsiyle birlikte kibarca objektife gülümsüyor.

 

Partililerle konuşuyoruz. CHP’lilerde ciddi bir Selahattin Demirtaş sempatisi olduğunu görmek dikkatimizi çekiyor. Ataşehir’den Nezihe hanım “Selahattin Demirtaş, çok sempatik biri. Konuşma tarzını beğeniyorum. Öyle birinin Abdullah Öcalan’ın olduğu yerde ne işi var anlamıyorum. Bizim partimize öyle biri çok yakışırdı” diyor. CHP üyesi Sevgi Acer ise Selahattin Demirtaş hakkında “Sıcak bir insan” diyor ve şöyle devam ediyor: “Büyük bir kitleyi temsil ediyor. Meclis’te olmasını isterim. Cumhuriyet renk demektir. O da bu ülkenin rengi.” Miting alanında “Barajı geçmesi için bu kez oyumuzu HDP’ye vereceğiz” diyenlerin varlığı da dikkat çekiyor.

 

SÜMEYRA TANSEL / İZLENİM

Etiketler: