Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Listeye giremeyen AKP’li öyle bir kampanya başlattı ki..Saray çıldıracak !
Listeye giremeyen AKP’li öyle bir kampanya başlattı ki..Saray çıldıracak !

Listeye giremeyen AKP’li öyle bir kampanya başlattı ki..Saray çıldıracak !

Antalya’dan milletvekili adayı olmak için aday adayı olan Yrd. Doç. Dr. Serap Kadıoğlu aday gösterilmeyince isyan etti. Kadıoğlu adaylar arasında o ismi görünce “Seçimlerde aday olabilmem için babamın TV kanalı olması lazımmış” dedi.
Aktifhaber’de yer alan habere göre Antalya’da listenin ilk sırasına konulan  İstanbullu avukat Sena Nur Çelik’in Kanal 7 Televizyonu’nun ortaklarından ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik’in kızı olduğu anlaşıldığında ise AKP içinde ciddi rahatsızlıklar yaşanmaya başladı.

AKP’nin Antalya’dan milletvekilliği için başvuran 116 adayından biri olan Yrd. Doç. Dr. Serap Kadıoğlu, Sena Nur Çelik’in 5. sırada aday yapılmasını Facebook hesabından eleştirip bir yardım kampanyası açtığını belirterek, “Babamı TV kanalı sahibi yapmak için başlattığımız yardım kampanyasına davettir” şeklinde çağrıda bulundu.

Kadıoğlu, temayül yoklamalarının, teşkilat görüşlerinin önemsizliğine dikkat çekerek, “Listenin ilk 5 sırasına girebilmek için saf niyetlerle temayüllerle hazırlanmanın, Antalya’daki teşkilatlarımıza, delegelerimize, STK’larımıza, yerel basınımıza halkımıza yönelik çalışmalar yapmanın, masraflara girmenin ve sairenin hiçbir öneminin olmadığını, 110 aday adayın hiçbirisinin ilk 5’e alınmaması suretiyle öğrenmiş oldu.” dedi.

BABAMIN TV SAHİBİ OLMASI İÇİN KAMPANYA”

İstanbullu avukat Sena Nur Çelik’in Antalya’yı bilmediğini, üstelik Antalya’da bile oy kullanamayacağını ifade eden Kadıoğlu, “TV sahibinin kızı olmanın, seçilebilecek sırada aday yapılmak için gerçek kriterlerin olduğunu görerek çalışmalarımızı bu yönde yapmaya karar verdik. Böylece öncelikle İstanbul’a taşınıp, seçmen kaydımızı oraya aldırmak zorundayız. Bunu kendim halledeceğim. Fakat babamın TV kanalı sahibi olmasını kendi imkanlarımla sağlayamayacağım için yardımlarınıza ihtiyacımız var. Önümüzdeki seçimlerde aday olabilmem için ön şart olarak. Babamı TV kanalı sahibi ve en azından ortağı yapmak durumunda olduğumdan yardım kampanyası başlattık.” dedi.

Etiketler: