Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Listeye giremeyince intihar eden AKP’li için korkunç iddia!
Listeye giremeyince intihar eden AKP’li için korkunç iddia!

Listeye giremeyince intihar eden AKP’li için korkunç iddia!

Ankara’daki Rixos otelde meydana gelen ve AKP’yi sarsan intiharla ilgili olarak inanılmaz bir iddia konuşuluyor.Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre  7 Haziran 2015 genel seçimleri için AKP’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olan genç İşadamı Celal Ayrancı, aday listeleri açıklandıktan sonra otel odasında tabanca ile intihar etmişti.

ETKİLİ SİYASETÇİNİN YAKINI

Hem AKP’de hem de Bingöl’de şok etkisi yaratan bu intiharla ilgili olarak korkunç bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre bölgede etkili ve önemli bir siyasetçinin yakını “Adaylık ve listede 1. Sıra sözü” vererek Ayrancı’dan yüklü miktarda para aldı. Listeye gireceğine kesin gözü ile bakan ve önemli miktardaki maddi birikimini harcayan Ayrancı, aday olamayınca intiharı seçti.

BEKİ’DEN İMA

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Yazarı Akif Beki de önceki günkü yazısında Celal Ayrancı intiharı konusunda ilginç imalarda bulundu. “Kan Çıkartan Listeler” başlıkla yazısında, adli soruşturmanın yanı sıra, AKP’nin de bu intiharı araştırması gerektiğini yazdı.

ARKADAŞI ‘İDDİA DOĞRU’
Ayrancı’nın arkadaşı olduğunu belirten Bingöllü bir işadamı, SÖZCÜ’ye “Bu intiharın perde arkası mutlaka araştırılmalı” dedi. Adının açıklanmasını istemeyen İşadamı, şunları söyledi: “Rahmetli benim yakın arkadaşımdı. Adaylık için kendisinden yüklüce para alındı. Bütün Bingöl bu iddiayla çalkalanıyor. Kendisi de bunu dolaylı olarak söylüyordu. Bütün Bingöl biliyor. Öyle ki, cenaze sahipleri, cenazeyi karşılarken, diğer adaylara tepki gösterdi.”

Etiketler: