Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » Mersin Valisi: Failler belli, bilgi veremem
Mersin Valisi: Failler belli, bilgi veremem

Mersin Valisi: Failler belli, bilgi veremem

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, HDP’ye yönelik bombalı saldırının faillerinin kimler olduğunun tespit edildiğini, ancak soruşturmanın sürmesi nedeniyle bilgi veremeyeceğini söyledi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, dün Mersin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasına gerçekleştirilen bombalı saldırıda, partiye gönderilen bir çiçeğin balkona konduğunu ve patlamanın balkonda meydana geldiğini belirterek, “Elimizde bir takım bilgiler var. Olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için çok ayrıntı doğru değil” dedi.

İMC’de yer alan habere göre, Mersin’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 19 Mayıs kutlamalarına katılan Vali Çakacak, kutlamalar sonrasında gazetecilerin dün Mersin’de HDP il binasınsa yönelik bombalı saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bombanın partiye gönderilen çiçekle götürüldüğü bilgisini hatırlatan Vali Çakacak, şunları söyledi:

“Bir takım bilgiler var elimizde ama daha da netleştikten sonra açıklamanın uygun olacağını düşünüyoruz. Görevlilerden alınan bilgiye göre bir çiçek var, çiçek getirilmiş. Çiçek balkona konulmuş ve patlama balkonda meydana geliyor. Daha geniş bilgiler var ama daha fazla açıklama yapmayayım. Çünkü olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için ayrıntı vermek doğru değil. En kısa zamanda olayın faillerinin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz. Konunun üzerinde ciddiyetle duruluyor.

“Hem il binasında hem de iş hanının çeşitli yerlerinde hasarlar meydana geldi. Olay yeri inceleme, bomba uzmanları, terörle mücadele, istihbarat birimleri, ilgili tüm birimler üzerinde çalışıyor. Türkiye önemli bir seçim ortamı içerisindedir. Bu tür olaylar, bir partiye yapılmış olsa dahi tüm partilere yapılmış gibi hissediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısı ile demokrasimize yapılmış addedilir.”

Etiketler: