Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » MHP’li Halaçoğlu’nun iddiası Ankara’yı sarstı:’AKP’li vekil bana yalvardı..’
MHP’li Halaçoğlu’nun iddiası Ankara’yı sarstı:’AKP’li vekil bana yalvardı..’

MHP’li Halaçoğlu’nun iddiası Ankara’yı sarstı:’AKP’li vekil bana yalvardı..’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Meclis tatile girmeden kısa süre önce yaşadıklarını anlatarak, özel görüşme isteğini kabul ettiği Adalet ve Kalkınma Parti’li (AKP)  Şanlıurfa Milletvekilinin ülkenin iç savaşa doğru sürüklendiğini söylediğini ve “Hocam ne olursunuz memleketi kurtarın. Gerekirse başbakanla görüşün.” dediğini açıkladı.

 

Yusuf Halaçoğlu, partisinin üçüncü sıra milletvekili adayı Süleyman Korkmaz’ın Talas ilçesinde seçim bürosunun açılışına katıldı.

 

Prof. Dr. Halaçoğlu, burada yaşadığı bir olayı paylaştı ve şunları anlattı:

 

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girmeden önce AKP’li Urfa milletvekili koluma girdi ve ‘sizinle birazcık konuşabilir miyiz?’ dedi. Kabul ettim ve bana, ‘Hocam ne olursunuz memleketi kurtarın’ dedi. Ben de ‘Nasıl kurtaralım. Siz bu işin içinde değil misiniz’ dedim. ‘Hocam ülke elden gidiyor’ dedi. ‘Kimle konuşacağım’ dedim. ‘Başbakanla’ dedi. ‘Peki başbakan gerçekten başbakan mı?’ dedim. ‘Ağababası var, onunla konuşun’ dedi. ‘Bunları o yaptı’ dedi. ‘Onunla konuşsam ne olacak’ dedim. ‘Hocam ne olursa olsun ülkeyi tek siz kurtarırsınız. Ne olursunuz. Yarın ülke elden gidecek. İç savaş çıkacak. Ben de Kürdüm’ dedi. İsmini verebilirim ama sadece Urfa milletvekili olduğunu söylemem yeterlidir. Ülkenin geldiği durumu görmek ve özetlemek adına bunun yeterli olacağını düşünüyorum.”

 

CİHAN

Etiketler: