Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » MHP’li Vural’dan o köşe yazarına sert yanıt: İnanç hortumculuğu yapıyorlar
MHP’li Vural’dan o köşe yazarına sert yanıt: İnanç hortumculuğu yapıyorlar

MHP’li Vural’dan o köşe yazarına sert yanıt: İnanç hortumculuğu yapıyorlar

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural hükümet yanlısı Star Gazetesi yazarı AKP’li Halime Kökçe’nin ‘Sünnetullaha uygun olan da Başkanlık Sistemi’ başlıklı köşe yazısına sert eleştiride bulundu.

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş 5n1k’da Cüneyt Özdemir’in gündeme dair sorularını yanıtladı.

Gezi olayları sırasında Kabataş’ta türbanlı bir kadına saldırı iddiasını sosyal medyada ilk gündeme getiren isim olarak adını duyuran Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe dün kaleme aldığı ”Sünnetullaha uygun olan da Başkanlık Sistemi” köşe yazısı çok konuşuldu.

“ÖNCE HADLERİNİ BİLECEKLER”

Halime Kökçe’nin kaleme aldığı köşe yazısıyla ilgili sosyal medyadan gelen bir soru üzerine sinirlenen Vural “Çok vahim ifadelerdir, hadlerini bilecekler önce. Bizim önce dinimize, dini değerlerimize dil uzatmayacaklarını bilecekler” dedi.

Vural sözlerine şöyle devam etti:

“Kalkıp orada dokunmak ibadettir. Yok onun sünnetinden bahsedecekler. Yok rahmetinden, gazabından bahsedecekler. Elhamdülillah Müslümanız. Bu benzetmelerin asıl amacının dini istismar olduğu açık. ​”

“İNANÇ HORTUMLUĞU YAPIYORLAR”

“Bugün 17 Aralık’ı günah işleme özgürlüğü olarak belirtenler bu eksende çalıyorlar ama çalışıyorlar demek suretiyle fetvalarla rüşveti ve yolsuzluğu meşrulaştırmak isteyenler aslında bizim dini değerlerimizi yozlaştırıyorlar. En büyük yolsuzluk da bu. İnanç hortumculuğu yapıyorlar. Kendi içlerindeki çürük elmalarla ilgili Peygamberin ordusunda vardır demek suretiyle böyle bir teşbihte bile tereddüt etmeyenlerin aslında en büyük zararı bizim dinimize verdikleri gayet açık ve net ” dedi.

Etiketler: