Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » MHP’li Vural’dan Yiğit Bulut’a: ‘Jöleyi fazla kaçırmış’
MHP’li Vural’dan Yiğit Bulut’a: ‘Jöleyi fazla kaçırmış’

MHP’li Vural’dan Yiğit Bulut’a: ‘Jöleyi fazla kaçırmış’

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Azrail’e aleykümselam deriz” sözünü hatırlatarak, “Ne diyecektin? ‘Bugün git yarın gel, durmak yok yola devam’ mı? diyecektin” dedi. Vural, Cumhurbaşkanı’nın ekonomiden sorumlu başdanışmanı Yiğit Bulut’un “İki silahım var, yüzlerce mermim var. Ben ölmeden Erdoğan’a kimse dokunamaz” sözleri ile ilgili olarak da “Jöleyi fazla kaçırmış” yorumunu yaptı.

Oktay Vural, seçim ofisinde düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) eleştirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘MHP ve HDP koalisyonu’ sözlerine tepki gösteren Vural, şöyle konuştu:

“AKP mitingleri yalan ve iftara atma meydanı oldu. Siyaset mertçe yapıyor. Bilgisiz ve fikirsiz siyaset insanları birbirine düşman gösteren partilere iftira atan siyaset anlayışı AKP’nin seçim beyannamesi olmuştur. Davutoğlu, ‘MHP ile HDP paslaşıyor’ diyor. Sizin birlikte paslaşarak milletin kalesine nasıl gol attığını herkes biliyor.”

‘BAŞBAKAN OLDUĞUNU BİR HATIRLA’

Oktay Vural, iktidarın gazetecilere “Oturun gazeteciliğinizi yapın” dediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Gazetecilerin nasıl davranacağına sen mi karar vereceksin? Basın özgürlüğünden söz ediyorsun. Basını tehdit eden sizsiniz, akreditasyon uygulayan sizsiniz. Alo Fatih, Alo Mustafa hatlarını kullanan sizlersiniz. Sana ne Cumhurbaşkanı’nın basın danışmanı mısın, özel kalem müdürü müsün? Sen de otur başbakanlık yap. Başbakan olduğunu bir hatırla. Seni sıfırlıyor, saray darbesi yapıyor. Kameraman hangi açıdan çekecek, köşe yazarı ne yazacak onunla uğraşıyor. Gazeteciler gazeteciliği senden mi öğrenecek? Davutoğlu’nu çok ciddiye almamak lazım.”

JÖLEYİ FAZLA KAÇIRMIŞ

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı Yiğit Bulut’un TRT’deki programında “İki silahım var, yüzlerce mermim var. Ben ölmeden Erdoğan’a kimse dokunamaz” sözlerini de hatırlatarak, “Jöleyi fazla kaçırmış” dedi.

Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)

İLGİLİ HABER
Tutmayın küçük enişteyi !’İki silahım, bir sürü mermim var..Ben ölmeden Erdoğan’a dokunumazlar

 

Etiketler: