Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » MHP’nin afiş çözümü: 3 hilalli İHA!
MHP’nin afiş çözümü: 3 hilalli İHA!

MHP’nin afiş çözümü: 3 hilalli İHA!

MHP Gaziantep İl Başkanlığı, afişlerinin toplatılmasını insansız hava aracı ile çözdü. Artık üç hilal havada dolaşacak

“Kuvvetli suç şüphesi taşıdığı” gerekçesiyle afişleri toplatılan MHP Gaziantep İl Başkanlığı, bu sorunu drone denilen insansız hava araçları ile çözdü. Drone araçlarının altına yapılan 3 hilalin seçim gününe kadar şehrin semalarında olacağını belirten İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, “AKP’nin uyguladığı usulsüz, yanlış, hesapsız, kontrolsüz reklam ve tanıtımlar çığırından çıkmış durumda. Biz de MHP olarak, farkındalık oluşturarak yerde ve gökte 3 hilal sloganı ile yola çıktık” dedi.

AKP’nin yaptığı usulsüzlüklere tepki için böyle bir projeyi ortaya koyduklarını açıklayan Taşdoğan, şunları söyledi:

“Onların inşaatlara astıkları devasa afişler, yol kenarına açtıkları devasa afişler ve belediye hizmetlerinin tanıtımları, seçim yasaklarına uygun değil. Seçim yasaklarını deldiler. Şikayetlerimize rağmen bunlar toplatılmıyor. Biz de tepkimizi ve yenilikçi fikirlerimizi göstermek için böyle bir proje yaptık. AKP dev afişlerle, dev posterlerle yoluna devam etsin, bizim yenilikçi fikirlerimiz var. Onların büyük paraları olabilir, bizim ise büyük fikirlerimiz var. Seçim gününe kadar MHP Gaziantep İl Başkanlığı’ndan farkındalık oluşturacak yeni propaganda tekniklerini görmeye devam edeceksiniz.”

Drone aletlerini hazırlayan Burak Ekti ise seçime kadar üç hilalin göklerde olacağını vurgulayarak, “Bunlar drone olarak geçer, genelde havadan görüntü alma işinde kullanılır. MHP Gaziantep İl Başkanı’nın yenilikçi fikirleri ile böyle bir projeyi hazırladık. Seçimlere kadar inşallah üç hilal her zaman göklerde olacak” diye konuştu.

 

YENİÇAĞ

 

Etiketler: