Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » O kavgaya Davutoğlu da katıldı… ‘Yerini yurdunu bil!’
O kavgaya Davutoğlu da katıldı… ‘Yerini yurdunu bil!’

O kavgaya Davutoğlu da katıldı… ‘Yerini yurdunu bil!’

Bugün bir başyazıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son demeçlerini eleştiren Hürriyet gazetesine yanıt Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi.

Davutoğlu Zonguldak mitinginde, “Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar. Basın özgürlüğüne saygımız sonsuz ama herkes yerini yurdunu bilecek” dedi.

Hürriyet’in Çağlayan Adliyesi’ndeki rehine krizi sırasındaki yayıncılığını hatırlatıp bir kez daha eleştirip şöyle dedi: “En çok sattığını iddia eden gazetenin baş sayfasında şehit savcının o fotoğrafı. Bütün ricalarımıza rağmen o resmi bastılar. Onları cenazeye almayınca ertesi gün tehditkar bir başyazıyla bana cevap vermeye kalktılar” dedi.

Davutoğlu hızını alamayıp, “Biz sizin huzurunuza pijamayla çıkacağınız değiliz. Biz gücümüzü sizden almadık. Allah’tan ve milletten aldık. O eski Türkiye idi. Başbakana talimat verdikleri, başbakanı eşofmanla karşıladıkları eski Türkiye idi” diye konuştu.

Başbakan son olarak da Hürriyet’e gazetecilik dersi verdi: “Bugün de cumhurbaşkanımıza cevap veriyorlar. Oturun gazeteciliğinizi yapın. Ama eğer bir şehidimizin aziz hatırasına saygısızlık yaparsanız karşısında bizi bulursunuz. Kışkırtıcı yayın yaparsanız sessiz kalmamız mümkün değil.”

Etiketler: