Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » TEİAŞ müdürü bu görüntüler yüzünden mi gitti !. TV’de ‘Paralel işi değil’ demişti !
TEİAŞ müdürü bu görüntüler yüzünden mi gitti !. TV’de ‘Paralel işi değil’ demişti !

TEİAŞ müdürü bu görüntüler yüzünden mi gitti !. TV’de ‘Paralel işi değil’ demişti !

Enerji Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintileri nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır’ın görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu açıklama akıllara Yıldır’ın bir kaç gün önce CNNTÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamaları getirdi. CNN Türk’te yayınlanan “Baştan Sona” programında ülkeyi karanlığa boğan elektrik kesintileri masaya yatırıldı.
Programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci ve Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürü Kemal Yıldır katıldı.

Programın sunucusu Akif Beki, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır’a “Bu kesinti paralel yapı sabotajıdır diyenler var bunu haklı çıkaracak bir durum tespit ettiniz mi?” diye sordu.

MÜMKÜN DEĞİL

Kemal Yıldır ise, “Öyle bir durum böyle manuel kumanda edilen bir sistem için olasılık mıdır evet olasılık ama aynı anda bu saniye mertebesinde yapılması mümkün değil.” dedi.

Akif Beki’nin ısrarlı soruları sonrasında söze giren Bakanlık Müsteşarı Metin Kilci, “2 saniye içerisinde 6 tane temel iletim hattı bağlantınsının devreden çıkmasından söz ediyoruz.” dedi.

Bunun üzerine Akif Beki, “Ama 6 kişi demek bu değil mi?” diye araya girince Metin Kilci, “6 kişi de olsa 2 kişi de olsa bunu senkronize etmek mümkün değil” diye cevap verdi.

Akif Beki yine söze girerek, “siz bunu tertiplenebilir, organize edilebilir, düzenlenebilir, bir saldırı, bir sabotaj olarak görmüyorsunuz?” diye sordu.

Metin Kilci ise “Fiziki müdahale ile yani birden fazla hatta aynı anda senkronize bir şekilde doğru tahmin yaparak fiziki müdahale ile yapılması ihtimalini çok düşük görüyoruz.” şekinde cevap verdi.

BURADA ÖYLE BİR ŞEY YOK

TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır da Metin Kilci’nin sözlerine ek olarak “Bu yapılmaz değil yapılır ama biz arıza kayıtlarına baktığımızda burda öyle bir şey yok” diye konuştu.

Akif Beki, aldığı cevaplar üzerine “Bu komplo senaryosu çöktü o zaman. Bunu elediniz” dedi.

Etiketler: