Pazartesi , 5 Ocak 2015
Anasayfa » Manşet » O savcı Taraf’a konuştu:Pişman değilim.Karar siyasi
O savcı Taraf’a konuştu:Pişman değilim.Karar siyasi

O savcı Taraf’a konuştu:Pişman değilim.Karar siyasi

HSYK 2. Dairesi 17 ve 25 Aralık soruşturmalarını yürüten savcılar Celal Kara, Muammer Akkaş ve Zekeriya Öz hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdi. Taraf’a konuşan Celal Kara, dört bakanın istifa etmesine yol açan 17 aralık soruşturmasıyla ilgili, “Pişman değilim. 17 Aralık insanlık tarihinin en delilli dosyasıdır” dedi.

KARARIN HUKUKLA İLGİSİ YOK
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten dönemin İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara, HSYK’nın uzaklaştırma kararıyla ilgili ilk değerlendirmesini Taraf’a yaptı. Kara, kararla ilgili “Hukukla ilgisi olmayan, kasıtlı bir karar” dedi.

BELGE DOSYADAN GİZLENDİ

Savcıların ihracı yönünde HSYK’ya rapor sunan müfettişle ilgili kurulun hukuksuzluk yaptığını söyleyen Kara, “İhraç baştan beri zorlanıyor. Böyle bir karar çıkacağını daha önceden de biliyordum. Karara itiraz edeceğiz. Ancak bu karar tamamiyle hukuksuz. Müfettiş raporu hakkındaki belge dosyadan gizlendi. Belgeler dosyaya konmadı. Bizim itirazımız alınmadan karar verildi” dedi.

İNSANLIK TARİHİNİN EN DELİLLİ DOSYASI
Kara 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili de  şöyle konuştu: “Soruşturmayla ilgili en küçük bir tereddüdüm bile yok. Ben yanlış bir şey yapmadım. O soruşturmada zerre kadar sorun yok. 17 Aralık insanlık tarihinin en delilli dosyası. Bu kadar da iddialıyım. Delil bakımından tün dosya çok sağlam. Bu kararın hukukla bir ilgisi yok, tamamen siyasi.

AYSUN YAZICI/TARAF

İLGİLİ HABERLER

http://www.bahrainair.net/politika/karara-tepkisini-ustadin-dizeleriyle-verdi/

http://www.bahrainair.net/guncel/yargida-17-25-aralik-operasyonu/