Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Önceki gün vuruldu, dün hastanede yattı, bugün ise…
Önceki gün vuruldu, dün hastanede yattı, bugün ise…

Önceki gün vuruldu, dün hastanede yattı, bugün ise…

 

Adana’da eski müvekkili Ali Fuat Elibol tarafından tabancayla bacaklarından vurulan CHP 1’inci sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen, olaydan bir gün sonra seçim bürosu açılışına katıldı.

CHP adayı Av. Elif Doğan Türkmen, merkez Sarıçam İlçesi’nde CHP seçim ofisinin açılışında yaklaşık 500 partili tarafından ‘Elif’e uzanan eller kırılsın’ sloganlarıyla karşılandı.

CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte İl Başkanı Burhanettin Bulut’un da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan ve güçlükle ayakta duran Elif Doğan Türkmen, şunları söyledi:

“Bu toprakların kurtuluş mücadelesinde Kara Fatmalarımız, Halide Ediplerimiz vardı. Kadın ve erkek omuz omuza verip, bu ulusun varlığını kurtardı ve korudu. Şimdi her birimiz Cumhuriyetimizi ölümsüzleştirmek adına, bu ülkenin neferi olarak mücadele etmek zorundayız. Sorumluluğumuzun farkındayız; bu sevgi selinden sonra sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Bana geçmiş olsun dileyen dostlarım, bir ihtiyacım olup olmadığını soruyor. Sevgili hemşehrilerim, ihtiyacım olan tek şey 7 Haziran’da CHP’ye vereceğiniz oy. 7 Haziran’dan sonra sizlere sahip çıkmamız için; bugün siz bize sahip çıkın. Anketler de gösteriyor ki, CHP iktidara yürüyor. Bu iktidar sevincimize, gelin siz de ortak olun.”

İl Başkanı Burhanettin Bulut da şiddet olaylarının toplumun her kesiminde arttığını, CHP iktidarında huzur ortamının sağlanacağını söyledi. Konuşmaların ardından seçim ofisinin kurdelesi kesildi.

Öte yandan dün akşam saatlerinde gözaltına alınan şüpheli 54 yaşındaki Ali Fuat Elibol’un ise sorgusunun sürdüğü bildirildi.

DHA

 

Etiketler: