Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Orman Bakanı Veysel Eroğlu özür diledi!
Orman Bakanı Veysel Eroğlu özür diledi!

Orman Bakanı Veysel Eroğlu özür diledi!

AKP İzmir Milletvekili adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Muğla’nın Milas İlçesi’nde temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Bakan Eroğlu, “Bizim bakanlıktan ne bekliyorsanız bizlerin yapması boynumuzun borcu. Bu bir lütuf değil. Bugün açılışı yapılması gereken birçok hizmetin aslında geçmiş yıllarda yapılması, tamamlanması gerekiyordu. Ben sizlerden geçmiş yıllardaki yönetimler adına özür diliyorum” dedi.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri tarafından Muğla’nın ilçelerinde yapım çalışmaları tamamlanan 21 tesisin açılışı ve 8 tesisin temel atma töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da katılımıyla Milas’ta gerçekleştirildi. Atatürk Bulvarı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde hazırlanan tören alanına gelen Bakan Eroğlu ve beraberinde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, ilçe protokolü ve AKP’liler tarafından karşılandılar.

 

 

Bakan Eroğlu, AKP hükümetinden önceki yıllarda yatırım amacıyla birçok proje yapıldığını fakat doğru düzgün hiç birinin faaliyete geçirilemediğini hatırlatarak, “Eskiden projeler yapılır, ama tamamlanamazdı. Biz geldik yanlış projeleri, fazla ödemeleri düzelttik ve başlattığımız projeleri tamamlama tarihlerini vererek bitirdik. Bizim bakanlıktan ne bekliyorsanız bizlerin yapması boynumuzun borcu. Bu bir lütuf değil. Bugün açılışı yapılması gereken birçok hizmetin aslında geçmiş yıllarda yapılması, tamamlanması gerekiyordu. Ben sizlerden geçmiş yıllardaki yönetimler adına özür diliyorum” dedi.

 

 

7 HAZİRAN’DA BİZİ HATIRLAYIN

 

 

Girme Barajı Sulama sisteminin temel atma törenin ardından geçtiğimiz yıl açılışı gerçekleştirilen Milas’ın Derince Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Derince Barajı’nın sulama kanallarının açılışı Bakan Eroğlu ve törene katılan protokolün temsili olarak hazırlanan butona basmasıyla yapıldı. Bakan Eroğlu, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas’a yapılması planlanan Gökçeler, Eşence ve Yeniköy Barajları için sürecin hızlandırılmasını istemesi üzerine, “Destek sizden hizmet bizden. Hep biz sizi hatırlayacak değiliz ya. 7 Haziran’da da siz bizi hatırlayın” dedi.

 

Oktay ÇAYIRLI/ MİLAS,(Muğla),(DHA) 

Etiketler: