Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Yassıada’da asıldı..Menderes’in kader arkadaşıydı..Yeğeni Davutoğlu’na patladı..’Oy için bizi…
Yassıada’da asıldı..Menderes’in kader arkadaşıydı..Yeğeni Davutoğlu’na patladı..’Oy için bizi…

Yassıada’da asıldı..Menderes’in kader arkadaşıydı..Yeğeni Davutoğlu’na patladı..’Oy için bizi…

27 Mayıs 1960 darbesinin Yassıada Mahkemesi’nden yargılanıp Başbakanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ile birlikte idam edilen Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın yeğeni Hasan Serdar Bilir, twitter hesabından Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “27 Mayıs’ı oy almak için meydanlarda sakız etmeyin” diye tepki gösterdi.

Polatkan’ın ailesi ve yeğeni Temmuz 2013’de Ankara TMK. 10. Maddesiyle Yetkili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş, darbecilerin yargılanmasını istemişti.

Savcılık, darbeleri gerçekleştirenlerin yargılanmasını engelleyen geçici 15. maddenin 12 Eylül referandumunda kaldırılması üzerine, darbeleri “insanlık suçu” kapsamında değerlendirerek soruşturma başlatmıştı. Soruşturma geçenlerde Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu Savcılığınca takipsizlik kararı verilerek kapatıldı. Söz konusu karara tepki gösteren Polatkan’ın yeğeni Hasan Serdar Bilir, twitter hesabından karara tepki gösterdi ve şu açıklamalarda bulundu:

” Davutoğlu, “yabancı yapım tanklarla türkiye’de 10 yılda bir darbe yapanlar, 27 mayıs’ta tanklarla meydana inenler”, 27 mayıs demokratlardan oy almak için kullanılan bir söz. Zira verdiğimiz suç duyurusunda takipsizlik kararı verdiler. Davutoğlu, milletten 27 mayıs’ı oy almak için meydanlarda sakız etmeyin”

GRİHAT

Etiketler: