Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Sözlü’den Erdoğan’a: Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı
Sözlü’den Erdoğan’a: Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı

Sözlü’den Erdoğan’a: Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı

MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana mitinginde kendisini ‘nezaketsizlikle’ itham etmesine tepki gösterdi. Sözlü, Erdoğan’ı herkesin Cumhurbaşkanı sıfatıyla Adana’ya gelmiş olsaydı karşılayacağını, fakat tamamen AKP’nin propagandasını yapmak ve milletin sadece bir kısmının temsilcisi olarak geldiği için karşılamadığını vurguladı.

Koza TV’deki programa konuk olan Sözlü, karşılamaya gitmediği Tayyip Erdoğan’ın kendisini ‘nezaketsizlikle’ suçlamasına “Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı” sözleriyle cevap verdi. Nezaketin ilk şartının hakka riayet etmek olduğunu söyleyen Sözlü, “Birinin hakkını gasp ettiğiniz yerde siz nezaketten nasıl bahsedebilirsiniz ki?” diye sordu.

DEMOKRASİ NEZAKET REJİMİ

Demokrasinin kendisinin bizatihi nezaket rejimi olduğunu açıklayan Hüseyin Sözlü, bunu böyle kabul etmek gerektiğine dikkat çekti.

Sözlü, şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanı kendi tabiriyle, ‘Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı olarak’ diye başlıyor bazı konuşmalarına. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyor, doğrudur. Sayın Cumhurbaşkanı Adana’ya, kendi ifadeleriyle, ‘Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanı’ olarak mı geldiler? Hayır. Daha önce Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, AKP’nin manevi lideri, doğal lideri olarak geldi.
AKP’NİN PROPAGANDASI

Hatta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ilçe başkanı, benim karşılamaya gelmem halinde, beni istemeyeceklerini söyledi. Ben de bu İlçe Başkanına ‘sana ne!’ dersem ne olur? Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Adana’ya geldiğinde, hatta sadece havalimanından aktarma yaparak başka bir ile geçmek için Adana Havalimanı’nı kullandığında dahi ben eşimle birlikte kendisini karşılamaya gittim. O zaman hepimizin Cumhurbaşkanı sıfatıyla Adana’ya geliyordu. Fakat bu son gelişinde tamamen AKP’nin propagandasını yapmak için ve milletin sadece bir kısmının temsilcisi olarak geldi.

TARAFSIZLIK İLKESİNE UYSUN

Bu yüzden de karşılamaya gitmedim. Bu açıklamayı da beni seçen hemşehrilerimin önünde beni direkt olarak suçlamasından ötürü yapıyorum. Beni seçen Adanalılar son derece nezaket sahibi insanlardır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın nezaketten bahsettiği yerde bir kere hakka riayet etmesi lazım. Türkiye’nin bir cumhurbaşkanıysa, Anayasa’daki tarafsızlık ilkesine uyması lazım. Nezaket silsilesine önce kendisi uymalı.”

CİHAN

Etiketler: