Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Irkçı mitinge valilikten izin çıkmayınca Suriyeliyi bıçakladılar!
Irkçı mitinge valilikten izin çıkmayınca Suriyeliyi bıçakladılar!

Irkçı mitinge valilikten izin çıkmayınca Suriyeliyi bıçakladılar!

Şanlıurfa’da sosyal medyadan ırkçı çağrılar yaparak ‘Suriyelileri istemiyoruz’ mitingi yapmak isteyen ancak valilik tarafından izin verilmeyen grup, sokak arasında karşılaştıkları 3 Suriyeliden 1’ini bıçakla yaraladı, 2’sini de tekme tokat dövdü. Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.

 

Şanlıurfa’da sosyal medya üzerinden çağrılar yapan bir grup, bugün kent merkezindeki Topçu Meydanı’nda, ‘Suriyelileri istemiyoruz’ mitingi yapacaklarını duyurdu. Konunun duyulmasının ardından hafta içi açıklama yapan Şanlıurfa Valisi, Suriyelilere karşı yapılacak mitinge izin verilmeyeceğini ve yasa dışı toplanmaların engelleneceğini söyledi. Sosyal medyada çağrıların devam etmesi nedeniyle polisler bugün mitingin yapılması planlanan Topçu Meydanı ve çevresinde zırhlı araçlar ile yoğun önlem aldı. Meydana giden yolların polis tarafından kapatılması üzerine, birkaç kişilik gruplar halinde toplanan ancak alana giremeyenler sokak aralarına geçti.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin arka sokağında toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, karşılarına çıkan 3 Suriyeliye saldırdı. Suriyelilerden 1’i bıçaklandı, 2’si tekme- tokat dövüldü.

 

ÖNLEMLER ARTTIRILDI

 

Bu sırada yaralanan 3 Suriyeli ise sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından tedavi için Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

 

Polis olayla ilgili 15 kişiyi gözaltına alınırken, Topçu Meydanı ile kentin birçok noktasında zırhlı araçlarla önlemlerini artırdı.

 

DHA

Etiketler: