Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Urfa’da taşlar yerinden oynadı..AKP’yi destekleyen aşiretler HDP’ye geçti !
Urfa’da taşlar yerinden oynadı..AKP’yi destekleyen aşiretler HDP’ye geçti !

Urfa’da taşlar yerinden oynadı..AKP’yi destekleyen aşiretler HDP’ye geçti !

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde önceki seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) saflarında yer alan Erdoğan, Kılıçaslan, Kalkan, Şahin ve Boydan aşiretlerinin binlerce seçmeni, düzenledikleri yürüyüşle Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) geçti.

Aydın Mahallesi Karayolu Caddesi üzerinde bir araya gelen ailelerden binlerce kişi, HDP milletvekili adayı İbrahim Ayhan, DBP Urfa İl Eşbaşkanı İsmail Kaplan, DBP Suruç İlçe Eşbaşkanları Mehmet Koşti ile Rojda Binici, Suruç HDP İlçe Eşbaşkanı Suphi Koçyiğit ile Sara Şahin, Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez, Suruç ikna komisyonu üyeleri öncülüğünde yürüyüşe geçti.

HDP bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki HDP seçim bürosuna kadar yürüyen grup, burada zılgıt, alkış ve sloganlar ile karşılandı. Seçim bürosunda kitleye hitap eden HDP Urfa İl Eşbaşkanı İsmail Kaplan, 7 Haziran’ın AKP iktidarının sonu olacağını ileri sürdü. Ardından söz alan HDP Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Ayhan, “Kendi evinize hoş geldiniz. Burası hepimizin evidir. Öncesi veya sonrası yoktur. Burada bulunan herkes söz sahibidir. Ailelerin bize gelmesi güç katmıştır” dedi.

CİHAN  | ŞANLIURFA

Etiketler: