Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Tarhan konuştu, hükümet ve Erdoğan öfkeden kızardı…İşte o konuşma
Tarhan konuştu, hükümet ve Erdoğan öfkeden kızardı…İşte o konuşma

Tarhan konuştu, hükümet ve Erdoğan öfkeden kızardı…İşte o konuşma

TBMM’nin 95. kuruluş yıldönümü nedeniyle Genel Kurul’da Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan’ın yaptığı konuşma Erdoğan’ı kızdırdı!
Toplantıda Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan konuşması salonda buz gibi hava esmesine neden oldu. Erdoğan’ın yüzünün asıldığı konuşmada Tarhan, özetle şunları söyledi:

ASARSIN DA KESERSİN DE

“23 Nisanda o çocukları koltuklarına oturtup ‘Artık asarsın da kesersin de’ demişlerdi, hatırlar mısınız? Ben onlara inat, asmayın da kesmeyin de diyeceğim çünkü asmaya, kesmeye, destana meraklı olanlar yüzünden ölen çocuklar, çocuğu ölen kadınlar gördüm. Tekmelerle öldürülen, gaz fişeğiyle vurulan çocuk yaştaki oğulları için ağlayan anneler gördüm. Onlarla beraber yeryüzü ağladı, gökyüzü ağladı, duvarlar ağladı.

400 EMİR ERİ

Evet, öldürmekten, asmaktan, kesmekten, yakmaktan çok acılar yaşadı bu ülke. Kafa kesmeye pek meraklı olanlara, dâhilde ve hariçte kanlı oyunlar oynayanlara inat kindarlığı değil, şiddeti değil, sevgiyi öğrenin diyeceğim onlara. Kindar adamlara, 400 emir eri peşinde koşup öfkeden kıpkırmızı kesilip kutuplaştıranlara inat onlara yüz vermeyin. Doğasını dizginleyemeyenlere, ‘diktatörlük, diktatörlük’ diye yanıp tutuşanlara dikkat edin çocuklar diyeceğim.

FAKİR SÜSÜ VEREREK ZENGİNLEŞTİLER

Onlara inat bin kez düşmüş ama bin kez ayağa kalkmış özgürlüklerinize sahip çıkın çocuklar diyeceğim. Kızlı-erkekli oturmayı yoldan çıkmak olarak görenlere masumiyetinizle ders verin, sarsın onları, kendine getirin diyeceğim. Her şeyi çıkarları için yaptılar, zenginleştiler, üstelik kendilerine fakir süsü vererek ve acımadan oy veren o iyi insanları da bu suça ortak etmek istediler diyeceğim.

ALTIN VARAKLI KADEHLER

Üzülmeyin geçmişi birer tutam minare tozu ve davul gölgesi eşliğinde piyasaya sürüp saraylarda altın varaklı kadehler eşliğinde yeni Osmanlıcılık yapmaya kalkışanların maceraları bitiyor diyeceğim. Öyle Orta Doğu’nun lideriymiş, halifesiymiş; geçmiş ola diyeceğim. İstedikleri kadar geçmişi çarpıtıp belleklerimizi silmeye çalışsınlar, kazanımlarımızı asla ve asla yok edemeyecekler diyeceğim.

Sözcü


Erdoğan’ı Kızdıran Konuşma! paylaşan: aktifhaber

Etiketler: