Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » TBMM’nin 23 Nisan’daki ‘bıyıklı çocuk başkanı’ büyüdü, imam oldu, halkın anasına dil uzattı!
TBMM’nin 23 Nisan’daki ‘bıyıklı çocuk başkanı’ büyüdü, imam oldu, halkın anasına dil uzattı!

TBMM’nin 23 Nisan’daki ‘bıyıklı çocuk başkanı’ büyüdü, imam oldu, halkın anasına dil uzattı!

Bora Erdin’in Sözcü’de yer alan haberine göre  her 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların Meclis’te makamlara oturtulması geleneği AKP iktidarı döneminde değişim yaşamıştı.

Tam 9 yıl önce yani 23 Nisan 2006’da, 21 yaşındaki Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Seyhan TBMM’yi yönetmişti. O zaman Seyhan’ın yaşı tartışmalara neden olmuştu! O ‘çocuk’, İbrahim Seyhan okulunu bitirdikten sonra önlisans programı okudu.

İMAM OLDU VE İLK İŞİ

2009’da mezun olan Seyhan aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nca İstanbul Fikirtepe Yeni Cami’ye imam olarak atandı. Seyhan’ın, 12 Haziran 2011 seçimlerinden sonra bir imama yakışmayacak şekilde Facebook’ta şu paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı: “Beyinsiz bidon kafa diye hakaret eden şerefsizler. Yüzde elli ile ananızı aldık size getirdik. Sizin ananıza da biz sahip çıktık.” 2006 yılında Türkiye Öğrenci Meclisi 3’üncü oturumunun geçici başkanlığını, TBMM Başkanı Bülent Arınç’tan, öğrenciler arasında yaşı en büyük olduğu için Erzurum İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Seyhan devralmıştı.

EN İYİ YERLERE GELECEĞİZ DEMİŞTİ

Seyhan, koltuğa oturur oturmaz da “İmam hatip lisesi öğrencisiyim. Bizim önümüze ne koyarsanız koyun, dağlar, taşlar. Bilin ki biz en zirveye çıkacağız. Dağları taşları da, dünyayı da koysanız en iyi üniversiteleri kazanacağız, en iyi yerlere geleceğiz” demişti.

Etiketler: