Perşembe , 26 Şubat 2015
Anasayfa » Politika » TGS Başkanı Güç: Taraf gazetesine baskı kuruluyor
TGS Başkanı Güç: Taraf gazetesine baskı kuruluyor

TGS Başkanı Güç: Taraf gazetesine baskı kuruluyor

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Uğur Güç, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) görevlilerinin Taraf yazı işleri toplantısı sırasında gazetede inceleme yapmasını eleştirdi. Güç, “Bu rahatsızlık yaratmak için yapılmış bir şey,  baskı kurmak için yapılmış bir eylem” dedi.

SPK görevlileri dün Taraf gazetesinin yazı işleri katında incelemelerde bulunmuş, toplantı öncesi yazı işleri masasına oturmuştu.

Basın meslek kuruluşları, SPK’nın bu tavrını muhalif basını sindirmeye yönelik girişim olarak değerlendirdi. TGS Genel Başkanı Uğur Güç de gazetelere yönelik baskının ilk olmadığını hatırlattı.

Güç, “Bu ilk değil. Evvelden beri gazetelere baskı yapılıyor, el konuyor. Yönetim katına giriyorlardı. Yazı işlerine tabii ki gelmiyorlardı.  Hiçbir şekilde gelip de yazı işlerinde inceleme yapma hakları yok. Yazı işlerinde neyi denetleyecekler? Yazı işlerinde para alım satımı ile ilgili bir durum yok. Haber merkezi. Bu rahatsızlık yaratmak için yapılmış bir şey. Bu baskı kurmak için yapılmış bir eylem” ifadelerini kullandı.

BAYRAM EMİR | İSTANBUL (CİHAN)

 

İLGİLİ HABER

İŞTE AKP’NİN YENİ TÜRKİYE’Sİ

Kılıçdaroğlu, Taraf’a müfettiş baskınını kınadı: Tarihimizde böyle bir şey olmadı
Basın Konseyi: Taraf’a yapılanı tarihe kara bir sayfa olarak kaydediyoruz
Balkız: Taraf’a yapılan basının özgür görev yapmasını engellemektir