Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanı’nı kınadı.. İşte gerekçe
Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanı’nı kınadı.. İşte gerekçe

Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanı’nı kınadı.. İşte gerekçe

Türkiye Barolar Birliği (TBB) “Unutmayalım ki her devlette hakim ve savcı sıfatlı görevliler vardır. Ancak sadece demokrasilerde bağımsız savunma bulunur ve bağımsız savunma sayesinde hakimler hakim, savcılar savcı olabilir” dedi.

TBB, Adalet Bakanı Kenan İpek’in Türkiye Barolar Birliği üzerinden avukatlığı hedef alan sözleri üzerine açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Barolar Birliği olarak biz daima yapıcı davranırız. Tüm ülkemizi ilgilendiren bu zor süreçte de daima birlik beraberlik dedik; terörü lanetledik, makul çözümler önerdik. Hiçbir zaman hiçbir siyasi partinin ön veya arka bahçesi de olmadık. Hiçbir baskıya da boyun eğmedik.
1728658

Hepimizin derinden etkilendiği ve tüm siyasilerden ve yetkililerden yapıcı yaklaşımlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde -hem de yargı şehidimizle ilgili bir törende önceki Adalet Bakanı’nın hukukçu kimliğini unutarak- ‘küçük siyaset’ yapmasını, Türkiye Barolar Birliği üzerinden avukatları hedef almasını kınıyoruz. Unutmayalım ki her devlette hakim ve savcı sıfatlı görevliler vardır. Ancak sadece demokrasilerde bağımsız savunma bulunur ve bağımsız savunma sayesinde hakimler hakim, savcılar savcı olabilir.”

CİHAN  | ANKARA

Etiketler: