Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Ve CHP bombayı patlattı…Öyle bir isim aday oldu ki !
Ve CHP bombayı patlattı…Öyle bir isim aday oldu ki !

Ve CHP bombayı patlattı…Öyle bir isim aday oldu ki !

CHP, Doğu ve Güneydoğu’daki oy potansiyelini arttırmak için sürpriz hamlelerine devam ediyor. Elazığ’da 40 yıl boyunca muhafazakar sağ siyasette yer alan Feyzi Septioğlu’ndan sonra Şanlıurfa’da etkili olan Bucak aşiretinden Ali Murat Bucak da artık CHP’de. CHP, Bucak’a teklif götürdü ve olumlu yanıt aldı.
Radikal’de yer alan habere göre Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde etkili olan Bucak aşiretinin önde gelen ismi Ali Murat Bucak, bağımsız olarak ve Demokrat Parti’den iki dönem belediye başkanlığı yaptı. Bucak son yerel seçimde de adaylığını koydu ancak AKP  adayına kaybetti.
30 bine yakın oy alan Ali Murat Bucak’ın belediye başkanlığını kaybetmesi büyük ses getirmiş, Bucak aşiretinin 30 yıl boyunca ilçedeki ilk yenilgisini aldığı yorumu yapılmıştı.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Teklifin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşen Ali Murat Bucak, Ankara’da aday adaylık müracaatını yaptı. Ali Murat Bucak’ın CHP’den aday adayı olması Şanlıurfa’da siyasi dengeleri değiştirebileceği iddia ediliyor. Yerel haber sitesi sanliurfa.com’a açıklama yapan Bucak, teklifin CHP’den geldiğini belirterek “Görüşmelerimi yaptım. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüştüm ve kararımı verdim. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler: