Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » CHP’li vekil adayı oy istedi..Çarşaflı teyze ise öyle bir şey istedi ki !
CHP’li vekil adayı oy istedi..Çarşaflı teyze ise öyle bir şey istedi ki !

CHP’li vekil adayı oy istedi..Çarşaflı teyze ise öyle bir şey istedi ki !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum birinci sıra milletvekili adayı avukat Gonca Aytaş, seçim çalışmaları sırasında ilginç bir olay yaşadı.

 

Kent merkezinde dün Anneler Günü nedeniyle kadınlara gül verip broşür dağıtan Gonca Aytaş, oyunu istediği bir kadına, “Anneler gününüz kutlu olsun. Oyunuzu istiyorum” dedi. Kadın da, “Sağ ol yavrum teşekkür ederim. Oğluma kız arıyorum. Ben de senin gibi bir gelin istiyorum” dedi. Kendisine talip olan kadına teşekkür eden Gonca Aytaş, “Oğlunuza değil, oyunuza talibim” diye karşılık verdi.

CHP’nin Erzurum’daki ilk kadın milletvekili adaylarından biri olan İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu 32 yaşındaki Gonca Aytaş, Atatürk anıtının bulunduğu Havuzbaşı semtindeki kent meydanına kurulan stantın önünde Anneler Günü nedeniyle kadınlara gül dağıttı.

Vatandaşlara gül veren ve projelerini anlatan broşür dağıtan Gonca Aytaş, oy da istedi.

 

“OĞLUNUZA DEĞİL, OYUNUZA TALİBİM”

CHP'NIN ERZURUM MILLETVEKILI ADAYI GONCA AYTAS'IN (SOLDA) GUL VERIP OYUNU ISTEDIGI YORESEL KIYAFETLI KADIN, "BENDE SENİ OĞLUMA İSTİYORUM" DEDI. (FOTO: TURGAY IPEK / ERZURUM, (DHA)

CHP’NIN ERZURUM MILLETVEKILI ADAYI GONCA AYTAS’IN (SOLDA) GUL VERIP OYUNU ISTEDIGI YORESEL KIYAFETLI KADIN, “BENDE SENİ OĞLUMA İSTİYORUM” DEDI. (FOTO: TURGAY IPEK / ERZURUM, (DHA)

Erzurum’dan 32 yıl sonra CHP olarak milletvekili çıkarmak istedikleri için çaba harcadığını belirten Aytaş, bu sırada çok ilginç bir olayla karşılaştı. Aytaş, oy istediği kadınlardan birinin bekar olduğu için kendisine talip olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

 

“Anneler Günü’nü kutlamak için halkımıza 1000’den fazla gül dağıttık. Genç bir siyasetçi olarak, genç kalkınma modelimiz var. Halkımıza projelerimiz var. Genç kalkınma modelimizin en önemli projesi olan da kadın kooperatiflerinde hanelere, para kazandırma isteğimizi ve heyecanımızı anlattık. CHP Erzurum’da en son benim doğduğum 1983 yılında bir vekil çıkarmış. Bu kadar hasret yeter. Halk heyecanımıza, siyasetteki dürüstlüğümüze inanıyor. Ulaşabildiğimiz herkesten oy alabileceğimize inanıyorum. CHP ilk kez çok farklı. Seçim çalışmaları sırasında ilginç olaylarla karşılaşıyorum. Bunlardan biri de gül uzattığım bir teyzeye, ’annecim anneler günün kutlu olsun, oyunu da istiyorum’ dedim. O da, ’Sağ ol yavrum teşekkür ederim. Oğluma kız arıyorum. Ben de senin gibi bir gelin istiyorum’ dedi. Teyzeye ilgisinden dolayı teşekkür ederek, ’oğlunuza değil, oyunuza talibim’ dedim.”

Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)

Etiketler: