Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Yok artık..TBMM’nin uğraştığı işe bak…Mönüden ‘Samanyolu Kebap’ çıkarıldı !
Yok artık..TBMM’nin uğraştığı işe bak…Mönüden ‘Samanyolu Kebap’ çıkarıldı !

Yok artık..TBMM’nin uğraştığı işe bak…Mönüden ‘Samanyolu Kebap’ çıkarıldı !

TBMM üyeler lokantasında milletvekillerine ve konuklarına sunulan bir yemek ‘paralel’ tartışmasının parçası haline geldi. Samanyolu kebap, AKP Sinop Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ersoy’un tepkisi üzerine Meclis’in menüsünden çıkarıldı.

Habertürk Gazetesi’nden Saliha Çolak’ın haberine göre, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, lokanta menüsünde ‘Samanyolu kebap’ adıyla bir yemek olduğunu fark edince tepki gösterdi.

Kuşüzümlü, pilavlı etten oluşan Samanyolu kebap ile ilk kez karşılaşan Ersoy, yemeklerden sorumlu olan Destek Hizmetleri Başkanlığı’nı telefonla aradı. Ersoy, paralel yapıyla mücadele edilen bir dönemde, böyle ismi olan bir yemeğe menüde yer verilmesinin farklı anlamlara çekilebileceğini vurgulayarak, ilgili birimin yöneticilerini uyardı. Yöneticiler bunda bir kasıt olmadığını belirtse de, Ersoy’un uyarısı üzerine Samanyolu kebap menüden çıkarıldı. Yemek o günden sonra da bir daha servis edilmedi.

SİZ NEREDEN DUYDUNUZ?’

Ersoy, kendisine olayı soran gazetecilere, “Siz nereden duydunuz? Ben sadece o birimin başkanını aramıştım” demekle yetindi.

Tepkisinin gerekçeleriniyse açıklamadı. TBMM lokantasındaki yemek menüsünde yer alan yemeklerin isimleri zaman zaman gündeme geliyor.

‘Kandil kebabı’ çözüm süreci dolayısıyla kulislerde espri konusu olurken, bu konuda bir şikâyet gelmedi. Ancak geçmiş yıllarda Rus salatasının adına tepki olunca değişiklik yapılmış ve Rus salatası yerine ‘Amerikan salatası’ adı kullanılmaya başlanmıştı.

Etiketler: