Pazartesi , 5 Ocak 2015
Anasayfa » Politika » Yolsuzluğu eleştiren MHP pankartını polis indirdi!
Yolsuzluğu eleştiren MHP pankartını polis indirdi!

Yolsuzluğu eleştiren MHP pankartını polis indirdi!

MHP Bağcılar İlçe Başkanlığı’nın 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet hakkındaki pankartı polis tarafından indirildi.

MHP Bağcılar İlçe Başkanlığı binasına akşam saatlerinde üzerinde “Ceket emanet, makam emanet, ülke zaten Reza’ya emanet. Biliyoruz ki bir ihanet var, umudunu yitirme Türkiye milliyetçi hareket var” yazılı pankart asıldı. Partililer, pankartın polisler tarafından gece yarısına doğru indirildiğini belirtti. MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil, “Bizce bunun herhangi bir şeklide hakaret içeren bir tarafı yok” diyerek pankartın indirilmesine tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bağcılar İlçe Başkanlığı binasına akşam saatlerinde, üzerinde “Ceket emanet, makam emanet, ülke zaten Reza’ya emanet. Biliyoruz ki bir ihanet var, umudunu yitirme Türkiye milliyetçi hareket var” yazılı pankart asıldı. Parti binasına gelen polislerin ikazına rağmen pankart indirilmedi. Parti yetkilileri, bunun üzerine polislerin mahkeme kararıyla gelerek pankartı indirdiğini belirtti.

“SUÇ ARZ EDECEK BİR KONU DEĞİL”

MHP'nin actigi yolsuzluk pankartina polis mudahalesi

Basın mensuplarına konuya ilişkin açıklama yapan MHP Bağcılar İlçe Başkanı Onur Yeşil, “Hukuk ne kadar hızlı işliyor bu konularda onu tekrar gördük. Bürokratik işlemler çok kısa zamanda halledildi. Yaklaşık bir saat içersinde, Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 127. maddesi madde gereğini öner sürerek yapmış olduğumuz çalışmaya el koyma ve inceleme kararı adı altında polisler tekrar ilçeye geldi. Yapmış olduklarının tekraren tamamen hukuksuz olduğunu biz kendi hukukçularımızla konuşup bunların herhangi bir şekilde suç arz edecek bir konu olmadığını beyan ettik” dedi.

SONER HASIRCIOĞLU / İSTANBUL, (DHA)