Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » Davutoğlu’dan Bilal Erdoğan’a gönderme: ‘Akraba siyasetini bitireceğiz’
Davutoğlu’dan Bilal Erdoğan’a gönderme: ‘Akraba siyasetini bitireceğiz’

Davutoğlu’dan Bilal Erdoğan’a gönderme: ‘Akraba siyasetini bitireceğiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan dini eğitim konusunda okul müdürleri ile toplantı yaparken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, akraba siyasetini bitireceklerini söyledi.

 

Davutoğlu, Memur-Sen 5. Olağan Genel Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, “Sizin özel talebiniz olan ek derece talebi konusunda, 15 Ocak 2005’ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek derece verilmesi konusunda da prensip kararı aldık. Seçimden sonra atacağımız ilk adımlardan birisi de bu olacak” dedi. Davutoğlu, fazla mesai konusunda da herhangi bir adaletsizliğe mahal vermeyecek şekilde de gereken adımların atılacağını, tatil ve ücretlerle ilgili düzenlemelerin de yapılacağını, ihtiyaç duyulan yerlerde de ek personel takviyesi yapılacağını dile getirdi.

 

İSİM VERMEDEN BİLAL ERDOĞAN’A MANİDAR SÖZLER

 

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre Davutoğlu, devleti temsil edenlerin, milletin huzurunda, emreden değil, emir alan makamında bulunduklarını vurguladı. “Bu benim yakınımdır, bu benim akrabamdır, bu benim tanıdığımdır” diyerek devletin yürütülmeye başlanmasında çöküşün izlerinin görüleceğini dile getiren Davutoğlu, “Sadece ve sadece seçilmiş siyasi iradeyle iş yapacak, o iradeye tabi olacak, milli iradeye tabi olacaksınız ve millete hesap makamında olacaksınız. Aynı şekilde memurlar arasında örgütlenerek, bürokrasi içinde örgütlenerek, seçim sandığına gitmeden bu milletin iradesine hükmetmeye kalkan bir yapı varsa, ister bu yapı paralel yapı olsun ister vesayet olsun, ister cuntalaşma olsun hiçbirine izin vermeyiz” dedi.

 

AMİR OLAN MİLLETTİR

Dışarıdaki “paralel imamların” emrinde olunmasına izin verilmeyeceğini söyleyen Davutoğlu, “Amir olan millettir, memur olan devlettir. Amir olan millet ise milletin huzuruna gideceğiz. Ben şu bürokratik yapıda, şu memurlar arasında örgütleneyim onun üzerinden siyasete şantaj yapayım, onun üzerinden milleten almadığım bir egemenliği kullanayım, diye düşünen biri varsa ister darbe dönemlerindeki cuntalaşmalar gibi ister 17- 25 Aralık’ta gördüğümüz türde başka bürokrasi içinde örgütlenmeler gibi bunlara önce biz izin vermeyiz sonra da devlete ve millete bağlı memurlarımız izin vermeyecektir” dedi.

İLGİLİ HABER
MİLLİ EĞİTİM LAİKLİĞİ BİTİRDİ

Etiketler: