Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » YSK’dan CHP’li adaya iptal şoku
YSK’dan CHP’li adaya iptal şoku

YSK’dan CHP’li adaya iptal şoku

Yüksek Seçim Kurulu, CHP İzmir milletvekili adayı Atilla Sertel’in adaylığını Basın İlan Kurumu Yönetimi’nde olduğu gerekçesi ile iptal etti.

 

Atilla Sertel, Twitter’dan ”Arkadaşlar, YSK, CHP’li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu’na katılmamı gerekçe gösterdi ve adaylığımı iptal etti” yazarak adaylığının iptal edildiğini duyurdu. Sertel şunları yazdı: “Arkadaşlar, YSK, CHP’li aday arkadaşlarımızın itirazları sonucu, BİK Genel Kurulu’na katılmamı gerekçe gösterdi ve adaylığımı iptal etti.CHP’de Genel Başkanım ve arkadaşım Balbay’ın ardından üçüncü sırada kazanmanın onurunu yaşatan namuslu insanlara teşekkür ediyorum. Sağolun.”

 

CHP’de yapılan ön seçımlerde İzmir 1. Bölgeden üçüncü sırada çıkmıştı. Sertel, 7 Haziran seçimlerinde altıncı sıradan adayı gösterilecekti.

 

ATİLLA SERTEL KİMDİR?

 

Atilla Sertel 1956 yılında Eskişehir’de doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu bitirdi. 1979 yılında Milliyet’te başladığı meslek yaşamını sırasıyla Güneş, Yeni Asır, Hürriyet gazetelerinde muhabir, istihbarat şefi ve haber müdürü olarak sürdürdü. Daha sonra Gözlem Gazetesi’nde Haber Müdürü, Gazete Ege’de Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı ve emekli oldu.

 

Sertel, yedi yıl süreyle Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptığı İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne 26 Mayıs 2009 tarihinde Başkan seçildi. Sertel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı’na ise 27 Eylül 2009 tarihinde geldi. Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Meslektaşı Ziynet Sertel’le evli olan Atilla Sertel’in Özmen Serdar Sertel ve Mustafa Sertel adında iki oğlu bulunuyor.

Etiketler: