Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Zana’dan inanılmaz açıklama:’O savcı beni dövmeye çalıştı..Kamera var diye…’
Zana’dan inanılmaz açıklama:’O savcı beni dövmeye çalıştı..Kamera var diye…’

Zana’dan inanılmaz açıklama:’O savcı beni dövmeye çalıştı..Kamera var diye…’

Hollanda’nın Den Haag şehrinde İç Anadolu Kürtleri HDP ile dayanışma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe HDP Ağrı milletvekili adayı  Leyla Zana, HDP Konya Milletvekili Adayı Battal Odabaşı, HDP Aksaray Milletvekili Adayı Bircan Duman da katıldı.

GELECEK OYLAMASI’

ANF’de yer alan habere göre Zana burada yaptığı konuşmada 7 Haziran sçimlerinin önemine değindi. Zana  “Sizler şimdiye dek istediğiniz yere oy verdiniz, şimdiden sonra çocuklarınızı düşünerek oy verin” sözleriyle HDP’ye oy istedi. Zana, şöyle konuştu: “Dışlanmış ne kadar farklılık varsa HDP ağacının yapraklarına dönüşüyor. 7 Haziran’a aynı zamanda halklarımızın adil yaşaması için bir gelecek oylaması olarak bakılmalıdır. Birlikte nasıl bir gelecek konusunun konuşulması köhne zihniyetleri rahatsız ediyor.”

İLK KEZ ANLATTI

Zana, 1994 yılında Meclis’ten apar topar götürüldükten sonra yaşadığı bir anektodu da şöyle anlattı: “Savcılar beni sorguladığında bana ‘Kürtler özgür olursa diğer farklılıklarının da talepleri olabileceğini’ söylemişti. Ben de hepsinin temsilinin olması gerektiğini söylemiştim. Bunun üzerine savcı beni dövmeye kalkıştı, diğer savcı ise ‘kamera var’ diyerek engel oldu; insanlık aklına geldiğinden değil yani.”

 

Etiketler: