Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Zirvede ‘Gülen’ fırtınası: Davutoğlu, Abdullah Gül’e cevap verdi
Zirvede ‘Gülen’ fırtınası: Davutoğlu, Abdullah Gül’e cevap verdi

Zirvede ‘Gülen’ fırtınası: Davutoğlu, Abdullah Gül’e cevap verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde, Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde ikamet eden cemaat lideri Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün haberi olduğunu söyledi. Davutoğlu, “Amerika’ya gitmeden önce de dönüşte de kendisine bilgi verdim” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gurbetçilere hitap etmek üzere Almanya’ya gitti. Davutoğlu konuşmasından önce gazetecilerin “Pensilvanya ziyaretiyle ilgili dönemin Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’a bilgi vermiş miydiniz?” sorusu üzerine şunları söyledi:

GÜL’E SAYGIM SONSUZ, ZİHNİM BERRAK

Pensilvanya’ya gittim, Sayın Gül’e önceden söyledim. Resmi görevdeyken Gül’den izin almadan hiçbir yere gitmedim. Gülen ile görüşmemden sayın Abdullah Gül haberdardı. Paralel yapı isterse tüm görüşme kayıtlarını yayınlasın. Gül’e saygım sonsuz ama zihnim çok berrak.

MUTABAKATA UYSALARDI SÜREÇ 2014’TE TAMAMLANIRDI

Başbakan Davutoğlu’nun diğer açıklamaları şöyle:

Aşılamayan şey HDP ve Kandil’in tereddüt ve dar hesaplarıdır. Mutabakata uysalardı süreç 2014’te tamamlanırdı. Selahattin Demirtaş’a 1 Ekim görüşmemizi hatırlatırım.

SİLAH BIRAKMAMAK ŞANTAJ YAPMAK DEMEKTİR

Silah bırakmamak seçim öncesi şantaj yapmak demektir. Artık tercih yapmak zorundalar. Talebimiz silah bırakılması. Gereğini yapın silahları seçimden önce bırakın. ‘Türkiyelileşme’ iddiası güzel ama gereği yapılmalı.

HDP’NİN BARAJ RİSKİ

– ‘Parlamentoya giremedik’ diyerek provokasyona kalkışılmamalı.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ

– Biz riskli bir şey yaptık, kampanyayı erken başlattık.

radikal.com.tr

 

İLGİLİ HABER
Abdullah Gül, Davutoğlu’nu yalanladı

 

Etiketler: