Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » 10-0 biten maçta, 7 kırmızı kart
10-0 biten maçta, 7 kırmızı kart

10-0 biten maçta, 7 kırmızı kart

Ankara Süper Amatör Küme takımlarından Yurtkur – Akyurt Belediyespor karşılaşmasının son saniyelerinde futbolcular arasında kavga çıktı. Olayın ardından karşılaşmanın hakemi Özgür Var, toplam 7 kırmızı kart gösterdi.

Ankara 19 Mayıs Spor Kompleksi Dış Sahalar’da Yurtkur-Akyurt Belediyespor maçında yeşil sahalarda az rastlanan bir olay yaşandı. Ligin son sırasında yer alan Akyurt Belediyespor’un 10-0 geride olduğu maçın 89. dakikasında iki takım oyuncuları arasında tansiyon yükseldi.
Yaşanan olayların ardından karşılaşmanın hakemi Özgür Var, 1 dakikalık uzatma süresi verdi. Uzatmalarda ilk atağını geliştiren Yurtkurspor’dan Volkan, Akyurt Belediyespor savunma oyuncusu Şükrü’nün sert hareketiyle yerde kaldı. Volkan rakibine tokat atınca saha bir anda karıştı.

Zaten gergin olan maçta gerilim iyice artınca futbolcular tekme tokat birbirine girdi. Olayları yatıştırmak için güvenlik görevlileri de sahaya girdi.

Olayların ardından hakem, olaylara karışan 7 futbolcuya kırmızı kart gösterdi ve 30 dakika saat duran karşılaşmanın yaklaşık 40 saniyesini tekrar oynattı ve karşılaşma 10-0 Yurtspor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmada Yurkurspor’dan Volkan, Musa ve İlker ile Akyurt Belediyespor’dan Hüseyin, Deniz, Satılmış ve Şükrü kırmızı kart gördü. Maçın hakemi gözlemciyle “maçı tatil edelim mi” diye sordu. Ancak gözlemci, “Son saniyeleri de oynat ve maçı bitir” dedi.

DHA