Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » 40 santimlik şantaj
40 santimlik şantaj

40 santimlik şantaj

İnönü Stadı’nın inşasının durdurulmasını değerlendiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, sorunun sadece 40 santimetrelik bir farktan oluştuğunu söyledi. İnşaat önceki gün mühürlenmişti

Beşiktaş’ın aylardır devam eden İnönü Stadı’nın yapımının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince önceki gün durdurulması, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Lig TV’den Şansal Büyüka ve Ömer Güvenç’in sorularını yapımı kesintiye uğrayan İnönü Stadı’nda yanıtlayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, inşaatın mühürlenmesinin sadece 40 santimetrelik bir farktan oluştuğunu söyledi. Orman, eski açık diye tabir edilen bölümde, çatının su akışının sağlanması için öngörülenden 40 santimlik bir yükseklik oluştuğunu dile getirdi. Orman, “Çatıdan suyun akabilmesi için, çatıya bir eğim vermek gerekiyor. Bu eğimin verilebilmesi için belli bir yükseklik lazım. Eğim için bize verilen iznin 40 santimetre üzerine çıkıldı. Bu teknik bir durum, bizim çok elimizde değil. Sorunu bu 40 santimetrelik yükseklik oluşturuyor” diyerek İnönü Stadı’nda inşaatın durdurulmasının gerekçesini özetledi. Özellikle Zeytinburnu’nda ‘OnaltıDokuz’ isimli kulelerin, tarihi yarımadanın silüetini bozduğu birkaç yıldır ülke gündemini meşgul ederken, sadece 40 santimlik bir farkla İnönü Stadı’nın inşaatının mühürlenmesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu tavrının Beşiktaş taraftarının ‘Gezi Olaylar’ sürecinde aktif rol almasına bağlayanların sayısı da hayli fazla.

‘BU STAD BİTECEK’

“Bu stat bitecek” diyen Fikret Orman açıklamasında, inşaatın başlamasından sonra stadın coğrafik konumu gereği kamuoyunun inşaat sürecini birebir takip ettiğini söyledi. “Stadın olduğu yer ve konum itibariyle lokasyonu yüksek bir yer, göz önündeyiz. Burada bir işçi düşüyor, öldü diye herkes buraya toplanıyor. Gezi olaylarının merkezinde olması da inşaat alanını daha hassas bir yer yapıyor” dedi. Stadın inşaatı başlarken projeye zamanın başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın desteğini aldıklarını hatırlatan Orman, Türkiye’nin seçim sürecinde olduğu için Kadir Topbaş ile görüşme imkanı bulamadığını, 7 Haziran Seçimleri sonunda Topbaş ile görüşeceğini söyledi. Fikret Orman, “Bu sorunu çözeriz” diye düşünüyorum dedi.

TARAF

 

Etiketler: