Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Aziz Yıldırım ‘evden değil’ tribünden taraftar aldırdı !
Aziz Yıldırım ‘evden değil’ tribünden taraftar aldırdı !

Aziz Yıldırım ‘evden değil’ tribünden taraftar aldırdı !

Fenerbahçe-Galatasaray Odeabank arasında oynanan Kadınlar Avrupa Ligi çeyrek final karşılaşmasında ilginç olaylar yaşandı. Karşılaşma başlamadan önce sarı lacivertli kulüp Dünya Kadınlar Haftası’nda salonda küfür olmaması için anons yaptırdı. Ancak buna rağmen az sayıda taraftar küfür edince Başkan Aziz Yıldırım, 1. periyot sonunda mikrofonu alıp “Dünya Kadınlar Haftası’nda burada küfür yok. Annelerim ve kadınlarımız için sadece takımınıza destek verin. Küfür edenlerin burada yeri olmaz” sözleriyle taraftara seslendi. Fenerbahçe taraftarının çok büyük bölümü bu anonsa alkışlarla karşılık verdi.

ALKOLLÜ TARAFTAR KÜFÜRE DEVAM EDİNCE

Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar’ın haberine göre  2-3 kişilik bir grup F.Bahçe Başkanı’nın arkasına geçerek küfür etmeye devam etti. Bu sırada devre arası oldu ve Aziz Yıldırım içeri gitmek için hareketlendi. Bu gruptan alkollü olduğu iddia edilen bir kişi Yıldırım’a dönerek “Bu maçta küfür etmeyeceğiz de hangi maçta küfür edeceğiz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Aziz Yıldırım, bu taraftarın yanına gitti ve yaptığının yanlış olduğunu söyledi. Ancak alkollü olduğu iddia edilen taraftar Aziz Yıldırım’a ve ailesine de küfretti. Yıldırım bunun üzerine sinirlendi ve dışarı çıktı. Poliseler bu taraftardan şikayetçi olduğunu söyleyen F.Bahçe Başkanı’na polisler, Örnek Mahallesi Karakolu’na gidip şikayetçi olması gerektiğini söyledi.

MAÇI BIRAKIP KARAKOLA GİTTİ

Gözaltına  alınan taraftar ve Aziz Yıldırım karakola gittiler. Yıldırım, burada olayları anlattı ve bu taraftardan şikâyetçi olduğunu söyledi. Yaklaşık 45 dakika karakolda kalan Aziz Yıldırım mücadelenin 2. devresini de izleyemedi. Daha sonra yanıda şoförü, stat müdürü Ayhan Bak ve yönetici Avukat Deniz Aytöre ile birlikte karakoldan ayrılan Yıldırım’ın son derece neşeli olduğu ve Aytöre ile sohbet ettiği görüldü. Bu arada yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu da Aziz Yıldırım’a destek olamk için karakola geldi. Olayın  ardından Aziz Yıldırım dışarı çıkarken tribünde arbede yaşandı. Sarı kırmızılıları Ataşehir’de temsil eden Ural Aküzüm ve Cem Kınay ise bu sırada protokol tribününde kaldı. Yıldırım, zarar görmemeleri için iki Galatasaraylı yöneticinin saha içinden dinlenme alanına alınmalarını söyledi. Bunun üzerine Fenerbahçeli yöneticiler, iki Galatasaraylı yöneticileri VIP’e götürüp sohbet ettiler.

 

Etiketler: