Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Dünya » Basın toplantısında bantlı protesto
Basın toplantısında bantlı protesto

Basın toplantısında bantlı protesto

Federasyonun verdiği 2 maçlık cezayı haksız bulan Flamengo Teknik Direktörü Luxemburgo, basın toplantısında ilginç bir eylem gerçekleştirdi. Brezilyalı teknik adam, toplantıyı ağzı bantlı bir şekilde noktaladı.

Daha önce Real Madrid ve Brezilya Milli Takımı’nın başında görev yapan ve halen Brezilya’nın Flamengo takımını çalıştıran Wanderlei Luxemburgo, eşine az rastlanır bir protesto gösterisine imza attı. Rio Eyaleti Futbol Federasyonu’nun kendisine verdiği 2 maçlık cezayı haksız bulan Luxemburgo, tepkisini işte bu şekilde gösterdi.

“Futbol federasyonunu da yenmemiz gerekiyor” şeklindeki ifadeleri nedeniyle 2 maçtan men edilen Luxemburgo, gerektiği takdirde ilerleyen dönemde de benzer değerlendirmelerde bulunacağını ve kimsenin kendisini susturamayacağını dile getirdi. Ağzını bantlayan Brezilyalı çalıştırıcı, özgür konuşma hakkı elde edene kadar bir daha basının karşısına çıkmayacağını da sözlerine ekledi.

ntv.com.tr’de yer alan habere göre Wanderlei Luxemburgo cezası nedeniyle Brezilya’nın en önemli derbilerinden biri olarak kabul edilen Flamengo-Fluminense derbisinde sahaya takımının başında çıkamayacak.

Etiketler: