Pazartesi , 29 Aralık 2014
Anasayfa » Spor » Beşiktaş revire döndü
Beşiktaş revire döndü

Beşiktaş revire döndü

UEFA Avrupa Ligi C Grubu liderliği için yarın Tottenham ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta sakatlıklar can sıkmaya devam ediyor. Trabzonspor maçında sakatlanarak yerini Mustafa Pektemek’e bırakan Demba Ba’nın sağ ayak parmağında kırık olduğu bildirildi. Aynı maçta Belkalem ile çarpışarak yüzünde kırıklar oluşan Mustafa da iki farklı ameliyat geçirdi.

Trabzonspor maçı öncesinde baldırında zorlanma olan Oğuzhan’ın da Tottenham maçına yetişemeyeceği öğrenildi. Bu oyuncuların haricinde sakatlıkları devam eden Cenk Gönen, Tomas Sivok ve Uğur Boral da takımdaki yerlerini alamayacaklar. Konu hakkında bir açıklama yapan Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık; geçen seneye göre takımda farklı sakatlıklarla uğraştıklarını belirterek, “Şimdi daha fazla maç yapıyoruz ve sakat oyuncu sayımız daha az” dedi.

Demba ba’nın parmağı kırıldı Demba Ba’nın Trabzonspor maçının ilk yarısında aldığı darbe sonucu sakatlandığını hatırlatan Karanlık, “Kendisi oynamak istedi ama ağrıları devam ettiği için devam edemedi. Sağ ayak ikinci parmağında bir sakatlığı var” diye konuştu. Senegalli golcünün ne zaman sahalara döneceği hakkında bir bilgi vermek istemediğini ifade eden Karanlık, “Tedavisine devam ediyoruz, ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Mustafa’nın dört saatten fazla süren iki farklı ameliyat geçirdiğini anlatan Dr. Karanlık, “Birincisi, burunla ilgili gereken önlemleri yaptı. Öteki plastik cerrah ise elmacık kemiği kırıklarını tamir etti. Mustafa’nın durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı. Golcü oyuncunun birkaç gün daha hastanede kalacağını dile getiren Karanlık, Oğuzhan’ın da alt adalesinde ve baldırında bir zorlanma olduğunu söyledi. Karanlık, kaleci Cenk Gönen’in de sakatlığının büyüdüğünü vurgulayarak, “Yırtık veya kırık istirahat etmeden, tedavi olmadan çalışırsanız artar. Cenk fedakârlık yaptı ve sakatlığı da büyüdü” diye konuştu. Sivok ve Uğur Boral’ın da sakatlıklarının devam ettiğini ifade eden Karanlık bu iki oyuncunun da tam iyileşmeden riske edemeyeceklerini söyledi.