Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Fatih Terim’den Emre Belözoğlu açıklaması: Sıksanız da gebertseniz de…
Fatih Terim’den Emre Belözoğlu açıklaması: Sıksanız da gebertseniz de…

Fatih Terim’den Emre Belözoğlu açıklaması: Sıksanız da gebertseniz de…

Lüksemburg maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu’na Hollanda karşısında şans vermemesi konusunda ise, “Belden aşağı söylemleri kimse hak etmiyor. Sıksanız da, gebertseniz de 3 takım düşecek, 1 takım şampiyon olacak. Kulüp rekabetini milli takıma taşırsak büyük zarar görürüz” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Lüksemburg maçı öncesi futbolculardan Ozan Tufan ve Mehmet Ekici ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

2016 Avrupa Şampiyonası elemelerine şanssız başladığımızı vurgulayan Terim, son Hollanda maçında oynadığımız futbolun kendisine büyük ümit verdiğini söyledi. Fatih Terim, Fenerbahçeli Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu’na Hollanda karşısında şans vermemesi konusunda ise, “Belden aşağı söylemleri kimse hak etmiyor. Sıksanız da, gebertseniz de 3 takım düşecek, 1 takım şampiyon olacak. Kulüp rekabetini milli takıma taşırsak büyük zarar görürüz. İhtiyaç olursa ikisini de yeniden çağırırız” dedi.

Terim’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Çek Cumhuriyeti maçında skor 1-0’ken dünyanın her yerinde penaltı olacak pozisyonda penaltımız verilmedi. Dünyanın her tarafında Arda Turan’ın pozisyonu penaltıdır. 8 pozisyonumuz vardı. Letonya maçı için söyleyecek bir şeyim yok 7-0, 8-0 bitmesi gereken maç 1-1 bitti.

Geldik Hollanda’ya… Son dakikada gol yedik. Ben bu ilk beş maçtaki şanssızlıkların ilk maçlarda kalmasını diliyorum. İlk yarıda oynadığımız 5 maçı müsibet olarak kabul ediyoruz. Geride bırakmak istiyoruz.

ARDA’YI OYNATMADIK ÇÜNKÜ..!

Matematiksel olarak iddiamız devam ediyor ama önemli fırsatları kaçırdığımız da bir gerçek.  10-15 yıllık planımızın önüne geçmemeli bu skorlar. Birkaç maçın kaderimizi çizmesine izin vermemeliyiz. Öyle bir futbol oynamalıyız ki kötü sonuçlar bizi etkilememeli. Oyun içerisinde herkesin A planı, B planı, C planı olmalıdır. Hakemi çok beğendim. Maçı 6 dakika uzatma konusunda haklıdır. Kendisini soyunma odasında tebrik ettim.

Robben’in olmaması Hollanda için kayıptır. Biz de eşitlik olsun diye Arda’yı oynatmadık! Hollanda maçında 2 puan bıraktık, canımız yanıyor ama burada bizi rahatlatacak bir özgüven kazandık.

YAN TOPLARDA İYİ SAVUNMA YAPTIĞIMIZI GÖSTERDİK

Hollanda’ya fazla gol pozisyonu vermedik. Yan toplarda da savunması iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu hem futbolcu hem de insan olarak bizim için önemli ama milli forma başka bir şey. Herkesin gönülden bağlı olduğu bir takımı var. Bu çocukların her biri farklı takımdan geliyor, herkes saygı duymak zorunda.

Artık bu ağır söylemleri kimse istemiyor. Ağır küfürler, ağır hakaretler… Kimse hak etmiyor bunu. Eğer kulüp rekabetini buraya taşırsak büyük zarar görürüz. Rekabeti seviyeli bir şekilde ve fanatizmden uzak bir şekilde yapmalıyız. Değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Sıksanız da, gebertseniz de, 3 düşecek, 1 şampiyon olacak. Her sene tekrar edecek. Sistem böyle. Biz komşusuz yapamayız. Avrupa’da komşu diye bir şey var mı? Adam tanımaz üsttekini… Bu çocukların her biri bir değer. Zaman zaman onlarda hata yapıyor. Özür de diliyorlar. Yazık günah. İkisini de (Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel) millli takımda oynatan benim. İhtiyaç olunca yine çağırırız.

Etiketler: