Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Fenerbahçe’den saldırı açıklaması: Ligler ertelenmeli
Fenerbahçe’den saldırı açıklaması: Ligler ertelenmeli

Fenerbahçe’den saldırı açıklaması: Ligler ertelenmeli

Fenerbahçe Spor Kulübü, Çaykur Rizespor maçı sonrası yaşanan silahlı saldırıya ilişkin, “Düşüncemiz, bu karanlık eylem aydınlatılana ve Fenerbahçe kamuoyu vicdanı tatmin edilene kadar liglerin ertelenmesinin kaçınılmaz olduğudur” açıklamasını yaptı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çaykur Rizespor – Fenerbahçe müsabakası sonrasında yaşanan olaylar tüm kamuoyunun malumu olup, olaylara ilişkin her türlü bilgiye tarafımızca ulaşılması sonrası iş bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle belirtmek isteriz ki; bu üstü örtülecek basit bir taraftar olayı değil, Fenerbahçe’ye yönelik organize ve tasarlanmış silahlı saldırı ve suikast girişimidir. Temmuz kumpasından bu yana bazı odaklarca körüklenen, korunan ve hatta ödüllendirilen Fenerbahçe düşmanlığının geldiği son aşamadır. Artık futbolun sonuna gelinmiş ve kan dökülmüştür. Bu eylemi yapan ve yaptıranların bir an evvel bulunarak cezalandırılmaları Fenerbahçe’nin vazgeçilmez hassasiyeti ve önceliğidir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak düşüncemiz bu karanlık eylem aydınlatılana ve Fenerbahçe kamuoyu vicdanı tatmin edilene kadar liglerin ertelenmesinin kaçınılmaz olduğudur. Tüm Fenerbahçe camiasını itidale davet etmekle beraber, bu konuyla ilgili ayrıntılı ve kapsamlı karar ve açıklamalarımızı Pazartesi günü yapacağımız olağanüstü yönetim kurulu toplantı sonrası kamuoyuyla paylaşacağımızı deklare ederiz. Bu hain ve alçak saldırıda yaralanan otobüs şoförümüz Ufuk Kıran başta olmak üzere tüm sporcularımıza, teknik heyetimize, çalışanlarımız ile ailelerine ve camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

CİHAN

İLGİLİ HABER
Fener’in ‘ligler ertelensin’ talebine Spor Bakanı’ndan jet yanıt

 

Etiketler: