Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Galatasaray’da ilginç öneri: HDP’de eş başkanlık var bizde de olmalı
Galatasaray’da ilginç öneri: HDP’de eş başkanlık var bizde de olmalı

Galatasaray’da ilginç öneri: HDP’de eş başkanlık var bizde de olmalı

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılı kulüpte eş başkanlığın getirilmesi gerektiğini söyledi. Yasaman, Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen nisan ayı divan kurulu toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada, mevcut yönetimden başkanlık seçimi için şu an bir aday çıkmasının doğru olmadığını söyledi.

Kulüp olarak futbolda şampiyonluğa odaklandıklarını vurgulayan Yasaman, “Aramızda bir rekabet olursa bize zarar verir. Bizden bir aday çıkacaksa son gün olan 30 Nisan’da adaylığını açıklaması lazım. Ortak aday mı olur, birkaç aday mı olur, belirlenmiş bir şey yok. Çeşitli görüşler var. Bu seçimde hakikaten zor durumdan kurtulmak için çok iyi bir ekip oluşturmak, bizim ekibe takviyeler koymak istiyoruz. Bu ekibin devam etmesi lazım” diye konuştu.

‘HDP’DEKİ GİBİ OLMALI’

Galatasaray Kulübü’nde eş başkanlık sisteminin olması gerektiğini savunan Yasaman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Galatasaray Derneği ile Galatasaray Sportif AŞ’nin ayrılması, iki başkanlık olması lazım. Eş başkanlığın getirilmesini savunuyorum. Böyle bir şey olursa ticaret hukukçusu olarak Sportif AŞ’nin başında olmak isterim ama eş başkanlık statüsü gibi olabilir. Başkanlık seçiminin değişmesi lazım. HDP’de eş başkanlık var bizde de olması lazım. Böyle bir şekilde oluşum lazım. Galatasaray’ın röntgenini çektim. Galatasaray’ın hakikaten yapılanmaya ihtiyacı var.”

Yönetim içinde herhangi bir çatlak olmadığını vurgulayan Yasaman, “Fikirler ileri sürüyoruz. Akademisyen olarak bir şeye dayanmadan konuşmak istemiyorum. Fikir üretip Galatasaray’ı iyi yönlere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: