Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Sol Açık’tan Aziz Yıldırım’a çok sert mektup: ‘Şerefine kaldırdığımız kadehler küfür gibi duruyor elimizde!’
Sol Açık’tan Aziz Yıldırım’a çok sert mektup: ‘Şerefine kaldırdığımız kadehler küfür gibi duruyor elimizde!’

Sol Açık’tan Aziz Yıldırım’a çok sert mektup: ‘Şerefine kaldırdığımız kadehler küfür gibi duruyor elimizde!’

İşte Fenerbahçe Sol Açık taraftar grubu tarafından Aziz Yıldırım’a yazılan mektup:

“15 Şubat 1998’de yapılan genel kurulda, diğer başkan adayı Vefa Küçük’ü 1 oyla geçerek, Fenerbahçe’nin 36. başkanı olarak seçildin.Tüm Fenerbahçeliler o gün Ali Şen’in başkanlığı bırakmasıyla kendi adayı olan Vefa Küçük’ün seçileceğini ve Fenerbahçe’yi neleri beklediğini konuşurken daha önce pek tanınmayan birisi olarak geldin ve bu 17 senelik başkanlığında günü geldi kızdık,günü geldi bağrımıza bastık, günü geldi adliye kapılarında ve İstanbul sokaklarında Fenerbahçe’nin ve senin şike yapmayacağını haykırdık.Bu camianın 100 senelik mazisine ve şerefine leke sürmek isteyenlerin,Cemaatinin,AKP’sinin,TFF’sinin,UEFA’sının, gerçek “Fenerbahçe Düşmanları” nın karşısında boyun eğmedik,diz çökmedik, gövdemizi siper ettik.

Başkanlığında başımız hep yukarıda gezdik. Aynı sezonda futbol, kadınlar ve erkekler basketbol, kadınlar ve erkekler voleybol branşlarında lig şampiyonu olduk, 5’te 5 şampiyonluk yaşadık. (2010-11 sezonu)Şampiyonlar Liginde çeyrek final,UEFA’da yarı final gördük. Voleybolda Şampiyonlar Ligini aldık,basketbolda Final Four’a çıktık.

Şükrü Saraçoğlu Stadını parça parça yıkarak yeniden yaptın, basketbol takımına eşi benzeri olmayan yepyeni bir arena yaptırdın . Düzce Topuk Yaylasında kamp tesisleri yaptın, Faruk Ilgaz tesisleri yeniledin, Ankara’da konaklama tesisi yaptın. 6-0’lık tarihi Galatasaray galibiyetini,Kadıköy’ü Galatasaray galibiyetlerine kapatmanı, Fenerbahçe’yi Türkiye’nin en büyük markalarından biri haline getirmeni, Anelka, Alex, Roberto Carlos, Diego Lugano, Ortega ve Pierre van Hoijdonk gibi yıldız isimleri bu taraftara armağan etmeni hiç bir zaman unutmadık.

Şikeyle suçlandığın dönemde Aykut Kocamanla birlikte bir kez geri adım atmadın ve hala dimdik ayaktayız. Bizi yargılayanların çoğu şimdi ya hapiste ya meslekten men edildi.

Çok üzüldüğümüz zamanlarda oldu; başkanlığın döneminde futbol takımı ile 6 lig şampiyonluk 7 lig ikinciliği yaşadın,Galatasaray bu seneyle birlikte 9 şampiyonluk ,Beşiktaş 2 şampiyonluk Bursa 1 şampiyonluk yaşadı. 2 kez son dakikada Bursaspor ve Galatasaray’a şampiyonluğu kaptırmamızla birlikte , senin zamanında Galatasaray 3. yıldızı taktı ve maalesef bu sene 4. yıldızı takacak.

Tüm bunlar interneti tarayan bir kişinin bulabileceği objektif kriterlerdir. Fakat bizim sana olan itirazımız ve istifa çağrımız 17 yıllık başkanlık döneminde yaptıkların,yapmadıkların,saha sonuçları veya günlük başarı-başarısızlıklarla ilgili değil.

Çünkü biz zaten senin 17 yıllık başkanlık döneminde gördük ki senin kazandırdığın hiçbir başarı cezasız; başarısızlık olaysız geçmedi.Başarıda kimin adı geçse o derhal bir bahane bulunup kulüp dışına itildi ve “Fenerbahçe Düşmanı” ilan edildi. 17 senede 15 teknik adam değiştirdin.Zico ve Aykut Kocaman hala gönüllerde, kulüpten kovulan ve artık tesislere dahi alınmayan Alex kalplerdedir. Nisan ayında Fenerbahçe’ye tarihinin en erken şampiyonluklarından birini getiren Ersun Yanal’ı sudan sebeplerle sezon başı apar topar gönderdin. Kulüpte çıkan krizleri daha büyük krizler yaratarak ve meseleyi uç noktaya sürükleyerek, bir düşmanlık kültü üzerinden “Fenerbahçeliler” ve “Fenerbahçe Düşmanları” boyutuna getirip ; baskın basanındır prensibiyle gerginlikler üzerinden iktidarını sürekli sağlamlaştırarak hızla Fenerbahçe Cumhuriyeti’ni tek adam diktatörlüğüne dönüştürdün.

Bunların hepsini kabul etmesekde eskinin hatırına sineye çektik. Fakat artık bardak doldu,sabrımız taştı.

Önce kendin yetiştirip, bu stadtan ve Fenerbahçe üzerinden rant dağıttığın,bedava bilet dağıttırıp,stad çevresinde ihaleler verdiğin,gerektiğinde de hoşuna gitmeyenlerin üzerine gönderdiğin adamları çıkarlar ters düştüğü ve seni elestirmeyebaşladıklarında binbir türlü hakaretle tribünlerden kovdun. Hadi elebaşları için bir şey demiyoruz ; fakat pireye kızıp yorgan yaktın ve Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nu gerçek Fenerbahçe taraftarına kapattın. Bu arada yine bir kısım taraftarı ayırıp beslemeye ve bedava biletlerle kendi adına bağırtmaya devam ettin.Gerçekten arma sevdasıyla stada gelen taraftarların kombinelerini iptal ettin, Okul Açık tribününü , Aziz Yıldırım’ın izniyle taraftar alınan bir tribün haline getirdin. Taraftarı taraftarlıktan çıkarıp müşteri olarak görmeye başladın. Passolige girmem gerekirse 2. lige düşerim,cezasını kendi cebimden öderim dedin 8-10 hafta sonra gittin Passoligle anlaştın.

3 Temmuz’dan sonra hapisten dışarı çıkmanla birlikte kendi ikbal ve istikbalini Fenerbahçe üzerinde tutarak bir yeniden yargılama hikayesi tutturdun, kulübü yerle bir ettiler aman bana bir şey olmasın diye sesini çıkartamadın. Sayende tüm Anadolu Kulüpleri ve spor camiası korkunç bir düşmanlık besledi Fenerbahçe’ye; Trabzonspor,Beşiktaş ve Galatasaray’ı anlayabiliriz fakat Türkiye’nin ve halkın takımı Fenerbahçe’yi nefret edilen bir kulüp haline getirdin. Zaten taşlanmaya alışmıştık bu sene futbolcularımızı ve takım otobüsünü kurşunladılar.Estin gürledin takımı ligden çekerim dedin 1 hafta sonra nasıl bir “tehdit” aldınsa lig maçına futbolcuları çıkarttın. Ne verdiğin sözlerin ne de vaatlerinin arkasında durdun.

Tüm Türkiye’nin sağcısıyla,solcusuyla nefret ettiği ve mezarına tükürdüğü faşist,katil diktatör Kenan Evren’i sahiplendin ve gazetelere taziye ilanı verdin.

En son rezalet, gözümüzün önünde hayali bir lig oynanırken ve başı sonu belli Galatasaray Şampiyonluğuna endekslenmiş kararlar,kurallar ve cezalar önümüzdeyken sesinizi çıkaramadınız. Çünkü artık sizin arkanızda duracak,sizi destekliyecek kendi menfaat ve çıkar birliği yaptığınız “sözüm ona taraftar” dışında Fenerbahçeli taraftarı bırakmadınız.

Son söz olarak Edip Cansever’in dizeleriyle :

“Ne kadar benziyoruz Türkiye’ye Aziz Başkan”

bir zamanlar senin uğruna memleketin her yerinde şerefine kadeh kaldıranlar vardı şimdi

” O kadeh bir küfür gibi duruyor elimizde”

İçinde birazcık Fenerbahçe sevgisi varsa ; daha çok kendini ve Fenerbahçe’yi rüsva etme ve istifa et…”

Etiketler: