Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Taraftar ayakta: Galatasaray 4. yıldızı takamıyor!
Taraftar ayakta: Galatasaray 4. yıldızı takamıyor!

Taraftar ayakta: Galatasaray 4. yıldızı takamıyor!

Galatasaray, 2014-2015 sezonunun bitimine 1 hafta kala 20’nci şampiyonluğunu ilan etti. Ancak hala GS Store mağazalarına “4 yıldızlı” ürünleri yerleştiremedi. Şampiyonluğa hazırlıksız yakalanan yönetim, taraftarların isyan etmesi üzerine süreci hızlandırdı. GS Store mağazaları internetten ön sipariş almaya başladı.

20’nci şampiyonluğuna ulaşarak 4’üncü yıldızı kapan Galatasaray ’da taraftar isyanda. Takımın lisanslı ürünlerini satan GS Store mağazalarında henüz 4 yıldızlı ürünleri raflara yerleştiremeyen kulüp, sadece internetten ön sipariş almaya başladı. Galatasaray yönetimi konuyla ilgili açıklama yapmazken, kulübe yakın kaynaklar, “Seçim nedeniyle kulüp şampiyonluğa hazırlıksız yakalandı. Kimse bu konuyla ilgili çalışma yapmadı. Böyle olunca da mağaza rafları boş kaldı. Büyük bir gelirden mahrum kaldık” dedi. Mağaza çalışanları ise taraftarlara, “Ürün sayımı nedeniyle yeni ürünleri satışa çıkaramadık” açıklaması yapıyor.

15 MİLYON TL BEKLİYORDU

Hürriyet gazetesinden Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre, yılda 60 milyon liraya yakın hasılat yapan GS Store mağazaları şampiyonluğun gelmesiyle adeta taraftar akınına uğradı. Ancak mağazalarda sadece eski ürünleri gören taraftarlar eli boş çıktı. Galatasaray yönetimi ise şampiyonluk ile birlikte GS Store mağazalarının 15 milyon lira ek gelir sağlayacağını hesaplamıştı. Ancak 4 yıldızlı ürünlerin gecikmesiyle birlikte kulübün kazancı da beklentinin altında kaldı.

FORMA SATIŞI DURDU

Galatasaraylı taraftarlar en çok 4 yıldızlı forma ve bayrak talebinde bulundu. Bayrak ile ilgili açıklama yapmayan mağaza çalışanları, 4 yıldızlı formaların sadece yeni sezon ürünlerinde olacağını belirtti. Bunun ardından mevcut formalara da ilgi azaldı.
Sosyal medyada yönetimi eleştiren taraftarlar ise “Yeni ürün yok mu ilgilenen kimse yok mu” diye isyan etti. Galatasaray’ın sosyal medya hesaplarından ise taraftarlara, “Değerli taraftarımız ürünler ilgili çalışmalar devam etmektedir. Yeni ürünler çıktığı anda hesabımızdan duyurulacaktır” açıklaması yapıldı.

KEK KALIBI DA SATIŞA ÇIKMADI

GS Store internet sitesinde yere alan ve “Hedef 1 milyon kek kalıbı” sloganıyla satışa çıkan “4 yıldızlı kek kalıpları” da hâlâ taraftarla buluşamadı. Sadece internetten ön sipariş alınan kek kalıbının fiyatı 19.90 TL.

Galatasaraylılar Cemiyeti’nde yapılan şampiyonluk kutlamasında Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman’ın ve konukların giydiği tişörtler taraftarların da beğenisini kazanmıştı. Basım aşamasında olduğu belirtilen tişörtlerin fiyatının 39.90 lira olduğu açıklandı. Siyah ve beyaz renklere basılan tişörtlere ön siparişlerin çok yoğun olduğu belirtiliyor.

FOTOĞRAF: ARŞİV

RADİKAL

Etiketler: