Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Vali Öz: ‘Fener şoförü kafileyi kurtararak büyük kahramanlık yaptı’
Vali Öz: ‘Fener şoförü kafileyi kurtararak büyük kahramanlık yaptı’

Vali Öz: ‘Fener şoförü kafileyi kurtararak büyük kahramanlık yaptı’

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “(Yaralanan otobüs şoförü) Hastamız uyandı ve kendisine geldi. Tabii şoförümüz gerçekten büyük bir cesaret ve kahramanlık göstermiş. Olayın görüntülerini izledikten sonra saldırının ardından aracı sağa çekmesi büyük bir kahramanlık ve cesaret gösterdiğini görüyoruz” dedi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz (ortada), Çaykur Rizespor Rizespor maçının ardından Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan otobüs şoförü Ufuk Kıran’ın uyandırıldığını bildirdi.

Vali Öz, Kıran’ı tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Başhekim Prof. Dr. Tevfik Özlü ile gazetecilere açıklama yapan Öz, dün gece geç vakitlerde hastanın hayati fonksiyonlarının yerinde olduğunu söylediklerini anımsatarak, “Şimdi hastamızı da gördük. Uyandı ve kendisine geldi” dedi.

“ŞOFÖR BÜYÜK BİR CESARET VE KAHRAMANLIK GÖSTERDİ”    

Şoförün büyük bir cesaret ve kahramanlık gösterdiğini vurgulayan Öz, şöyle konuştu:

“Olayın görüntülerini izledikten sonra saldırının ardından aracı sağa çekmesi, büyük kahramanlık ve cesaret gösterdiğini görüyoruz. O yönden bakıldığında gerçekten büyük bir sıkıntının önüne geçildiği görülüyor. Şoför arkadaşımızın sağlık durumu iyi, konuşulanlara cevap verebiliyor. İnşallah kısa zamanda normal servise de alınır. Bunun için de kendisinin daha da rahatlamasını bekliyoruz. Şoförümüzün bu durumda olması bizi teselli etti. Zaten bölgede incelemeler, çalışmalar, faillerle ilgili araştırmalar devam ediyor.”

Vali Öz, gazetecilerin saldırıda kullanılan silahın av tüfeği olup olmadığı yönündeki soru üzerine, şunları kaydetti:28667518

“Evet, bizim otobüsün arkasından gelen polis aracının çektiği görüntülerde, iki el silah sesi duyuluyor ve bunun üzerine şoförümüz dörtlüleri yakarak aracı sağa çekiyor. Bu gelen silah sesleri ve yaralı şoförümüzün üzerinden çıkan bulgular, saçmalar şekliyle 2 el ateş edildiğini gösteriyor. Bu çerçevede olayın çözülmesi ve faillerin bulunması için çalışmalarımızı ekiplerimiz sürdürüyor. Hastamız inşallah ailesiyle birlikte en kısa sürede normal hayatına dönecektir.”

hurriyet.com.tr

Etiketler: