Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Ve sessizliğini bozdu, o tokatı anlattı !
Ve sessizliğini bozdu, o tokatı anlattı !

Ve sessizliğini bozdu, o tokatı anlattı !

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, genç oyuncu Göktürk Ural’a takat atmasının çok büyütüldüğünü söyledi. Telefonlarının susmadığını belirten Ataman, “Çok konuşuldu, bana söylenecek laf bile kalmadı” dedi.

NTV’nin haberine göre açıklama yapmaya gerek görmediğini belirten Ergin Ataman, “Bu olay çok konuşuldu, bana söylenecek laf bile kalmadı. Telefonlarım sabahtan beri susmak bilmiyor. Ben şu anda çok daha önemli bir olaya konsantre oldum. Barcelona ile bu akşam Eurolig’de top 16 maçımız var. Türkiye’de maalesef basın kaos ile yaratılan spekülasyonlarla beslenmeyi seviyor. Ancak bizim gündemimiz çok farklı. Biz burada daha ciddi işlerle uğraşıyoruz. Kendimi Barcelona maçına konsantre ettim. Bu konu ile ilgili daha fazla bir şey söylemek istemiyorum” şeklinde konuştu.

OLUMSUZ OLAYLAR

Ataman, saha dışındaki bazı olaylardan takımın dengesinin ciddi olarak sarstığını da kabul ederek “Takımda bazı oyuncular gitti, onların yerine yeni oyuncular geldi. Bir de bunlara sakatlıkları ekledi. Bunlar da yetmezmiş gibi Ender ve Aroya bir maç öncesi zehirlenme yaşadı” dedi.

“PLAY STATION OYNAMIYORSUNUZ”

Ergin Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biliyorsunuz yedi kişiyle Olimpiyakos karşısında çıktık ve onları yendik, mucivezi bir şekilde de adımızı top 16’ya yazdırdık. Burada da önemli galibiyetler aldık. Son Maccabi maçında da son saniyede yenildik. Sonuç olarak çeyrek finale çıkabilir miyiz bilmem ama geçen yıl bu salonda Barcelona karşısında çeyrek final oynayan tek Türk takımı bizdik. Başarır mıyız başaramaz mıyız bilmem. Başaramaz isek bizden daha fazla yatırım yapan Türk takımları var. İnşallah onlar tur atlarlar, bir Türk takımı Final Four’a çıkar. Saha dışındaki olaylar maalesef takım içine yansıyor. Neticede bir Play Station oyunu oynamıyorsunuz. Moral kaybı, motivasyon, konsantrasyon gibi faktörler takımı etkiliyor. Biz belki burada şampiyon olamayacağız ama Türkiye’de iki yıldır zirveye oynayan bir takımımız var. Bu senede zirveden düşmeyeceğiz.”

Maccabi maçında Galatasaray’ın emeğinin gasp edildiğini hatırlatan Ataman, hem kulüp hem de Eurolig ana sponsoru olan THY yetkililerinin lobi faaliyetleri yapması gerektiğini ifade etti.

 

Etiketler: