Cumartesi , 23 Mayıs 2015
Anasayfa » Spor » Yargıtay kararını verdi, Trabzonspor kongreye gidiyor
Yargıtay kararını verdi, Trabzonspor kongreye gidiyor

Yargıtay kararını verdi, Trabzonspor kongreye gidiyor

Yargıtay, Trabzonspor ‘un 2013 Mayıs ayında İbrahim Hacıosmanoğlu’nun başkan seçildiği kongrede yönetimin görev süresiyle ilgili ek maddenin iptaline karar veren yerel mahkeme kararını onadı. Trabzonspor yönetimi 45 gün içinde kongre kararı almazsa kayyuma devredilecek.

Trabzonspor’un olağanüstü genel kurulunda, yönetim kurulunun görev süresini belirleyen 68. maddeye “Yönetim kurulunun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir” şeklinde geçici madde eklenerek, İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin görev süresi 6 aydan 2 yıl 6 aya çıkarılmıştı. Trabzonspor Kulübü üyeleri Recep Bakırtaş ile Ali Sait Yılmaz ise, mahkemeye ayrı ayrı sundukları dilekçelerde, Trabzonspor Kulübü’nün 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılan olağanüstü kongresinde, tüzük değişikliğine ilişkin alınan genel kurul kararlarının yasaya ve tüzüğe aykırı olduğu iddiasıyla iptalini istemişti. Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de 8 Kasım 2013’te Trabzonspor Kulübü Derneği’nin 68. maddesinin geçici 4. madde ile değiştirilmesine dair genel kurul kararının iptaline karar vermişti.

Kararla, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun görev süresi 31 Aralık 2013’te dolmuş oldu. Bu durumda Trabzonspor yönetimi ya kongreye gidecek ya da Yargıtay’a karar düzeltme için talepte bulunacak. Eğer kararda değişiklik olmazsa kurulların 31 Aralık 2013’ten bu yana yaptığı icraatlar geçersiz sayılabilecek.

Etiketler: