Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Sürmanşet » Doymuyorlar..Maliye lojmanları da Bilal Erdoğan’a verildi !
Doymuyorlar..Maliye lojmanları da Bilal Erdoğan’a verildi !

Doymuyorlar..Maliye lojmanları da Bilal Erdoğan’a verildi !

CHP Milletvekili Atilla Kart, Ankara’daki Maliye Lojmanları’nın Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV’e tahsis edildiğini açıkladı.  Kart, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TÜRGEV ile ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın, aile bireylerinin, AKP’li Milletvekili ve Belediye Başkanlarının yönetiminde bulunduğu TÜRGEV’in kamu kaynaklarından haksız çıkar sağladığına dair iddiaların gündeme geldiğini hatırlatan CHP’li Kart, “Tarafımıza ulaşan yeni bulgulara göre; Ankara’da-Emek Mahallesinde daha önce Sümerbank’a ait iken Hazine adına tescil edilen ve Maliye Lojmanları olarak kullanılan taşınmazların da TÜRGEV’e devredildiği ya da kullanımına – yararlanmasına tahsis edildiği ileri sürülmektedir” açıklamasında bulundu.

İŞTE SORULAR

CHP’li Kart, Başbakan Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:
1) Yukarıda sözü edilen taşınmazların akıbeti nedir? Bu taşınmazların TÜRGEV’e ya da başka bir gerçek kişiye veya tüzel kişiye devri, tahsisi, kullanımına verilmesi söz konusu mudur? Bu yönde bir tasarruf varsa, hangi yasal gerekçe ve dayanak ile bu işlem tesis edilmiştir?
2) Türkiye’de TÜRGEV’e tahsis, devir, irtifak, bağış ve sair nam altında kullanımına, intifaına devredilen taşınmazların, ocakların, madenlerin, meraların, orman alanlarının niteliği ve niceliği nedir?

Etiketler: