Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » -2 derece..Küçücük çocuklarıyla sokakta…İşte nedeni !
-2 derece..Küçücük çocuklarıyla sokakta…İşte nedeni !

-2 derece..Küçücük çocuklarıyla sokakta…İşte nedeni !

KONYA’da bir fabrikada işçi olarak çalışan 4 çocuk babası Ali Gürbüz 800 lira kira borcunu ödeyemediği için ev sahibi tarafından sokağa atıldı.

Olay, merkez Meram ilçesi Turgut Reis Mahallesi Gerdan Sokak içerisindeki tek katlı müstakil evde meydana geldi. İddiaya göre bir fabrikada 900 lira maaşla işçi olarak çalışan 4 çocuk babası 42 yaşındaki Ali Gürbüz aylık kirası 200 lira olan oturduğu evin kirasını 4 ay boyunca ödeyemedi. Bunun üzerine ev sahibi Necmettin Z. avukatı aracılığıyla Ali Gürbüz’e kirayı ödemesini aksi taktirde yasal işlem başlatacağını söyledi. Gürbüz, 800 lira tutarındaki kira borcunu verilen süre içerisinde ödeyememesi üzerine Necmettin Z. mahkeme kararıyla evde kimse yokken Gürbüz’ün eşyalarını evden çıkartarak sokağa attı. Ali Gürbüz eşyaların sokağa bırakıldığını avukattan öğrenmesi üzerine çalıştığı yerden izin alarak eve geldi. Gürbüz, yaşları 2 ila 10 arasında değişen 4 çocuğunu ve eşi Hatice Gürbüz’ü eşyalarla birlikte sokakta buldu.

SOĞUK HAVALARDA DIŞARDA KALDIK

Soğuk havada çocuklarıyla birlikte sokakta kaldığını belirten Ali Gürbüz şunları söyledi: “Ev kirasını ödeyemediğim için avukat bana 18 gün süre verdi. Bende bu süre içinde başka bir ev bulamadım. Bugün işyerindeyken beni avukat aradı. ‘Evini boşaltacağız ve eşyalarını sokağa atacağız’ dedi. Bende işten eve geldiğimde eşyalarımı ve çocuklarımı dışarda buldum. Ailem daha sonra komşulara sığındı. Bu soğuk havalarda dışarıda kaldık.”
Ali Gürbüz’ün eşyaları vatandaşlar tarafından yakınlardaki bir garaja konulurken, mahalle sakinlerinin aileyi gece evlerinde konuk edeceği öğrenildi.

DHA