Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » İnşaataki göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi…Vali inşaat şirketi ve DSİ’yi savundu
İnşaataki göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi…Vali inşaat şirketi ve DSİ’yi savundu

İnşaataki göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi…Vali inşaat şirketi ve DSİ’yi savundu

Edirne’nin İpsala ilçesine bağlı Yapıldak köyü yakınlarında yapımı süren Hamzadere sulama barajı inşaatında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi Veli Gök’ün cansız bedenine yaklaşık 17 saat sonra ulaşıldı.

Devlet Su İşleri ve inşaat şirketinin olayda bir ihmali olmadığını savunan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Bu göçüktür, oluyor nedense” dedi.

diken.com.tr’de yer alan habere göre dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, altı işçi göçük altında kalmıştı. İşçilerden üçü kendi gayretleriyle göçükten çıkarken, diğer üç işçiden ikisine de arama ekiplerince ulaşılmıştı.

Yeri tespit edilemeyen işçi Veli Gök’ün araması ise gece saatlerine kadar sürdü. Spot ışıkların kurulduğu inşaatta saat 03.00 sıralarında Edirne İl Jandarma Komutanlığı’ndan getirilen iz köpeğinin tepki verdiği alanda kurtarma ekiplerince Veli Gök’ün cansız bedenine ulaşıldı. Toprak altından çıkarılan Gök’ün cesedi yapılan inceleme ardından Keşan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yani şirketin burada bir vebali yok. DSİ’nin bir sorumluluğu yok. Ama bu göçüktür, oluyor nedense. Demek ki iyi tedbir de alınmamış olabilir. Ben bilemiyorum. Daha rapor henüz gelmeden konuşmak doğru olmaz” dedi.

Etiketler: