Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Başbakanlık müşavirinin tekmelediği o madencinin şimdi de 6 yıl hapsi isteniyor!
Başbakanlık müşavirinin tekmelediği o madencinin şimdi de 6 yıl hapsi isteniyor!

Başbakanlık müşavirinin tekmelediği o madencinin şimdi de 6 yıl hapsi isteniyor!

Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği katliamdan bir gün sonra Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in tekmelediği Erdal Kocabıyık şimdi de hapis tehlikesiyle karşı karşıya.

 

Kameraların önünde tekmelenen Kocabıyık hakkında, Başbakanlık koruma aracına 543 liralık hasar verdiği gerekçesiyle 6 yıl hapis talebiyle dava açıldı.

 

Manisa’nın Soma ilçesinde Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen Erdal Kocabıyık’ın başına gelmeyen kalmadı. Yerkel’in içinde bulunduğu Başbakanlık’a ait araca zarar verdiği gerekçesiyle 543 lira ceza kesildi. Halen işsiz olan Kocabıyık hakkında kamu malına zarar vermekten 6 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

 

Zaman gazetesinden Ömer Çakmak ile Özdemir Özkan’ın haberine göre Savcı Aktaş, Kocabıyık hakkında, kamu kurumuna ait araca zarar verme suçlamasıyla 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep etti. Kocabıyık’ın avukatı Oğuzhan Gezer, müvekkilinin yediği tekme için şikayette bulunmadığını ancak Başbakanlık’ın kamu davasına müdahil olduğunu söyledi.

 

Müvekkilinin olayla ilgili ifade verdiğini, henüz delillerin toplanmadığını belirten Avukat Gezer, “Müvekkilim, araçta 543 TL’lik zararın oluşmadığını söylüyor. Bunların belgesini, delillerini istedik” dedi. Davanın kamu davası olduğunu ancak Başbakanlık’ın talepte bulunarak davaya katıldığını vurgulayan Gezer, “Müvekkilim bu olaydan dolayı mağdur oldu. İş bulmakta zorlanıyor, hattâ iş bulamıyor. Başbakanlık’ın bu işin bu kadar üzerine gitmesini de anlamış değiliz. Şahıslar arasındaki olay kapandı, müvekkilim yediği tekmeye rağmen şikayetçi bile olmadı.” diye konuştu. Müvekkili hakkında 1 yıldan 6 yıla kadar hapis istendiğini hatırlatan Oğuzhan Gezer, büyük olasılıkla sabıkası olmaması sebebiyle davanın para cezasıyla sonuçlanabileceğini ifade etti.

 

Etiketler: